ליצמן נגד דגל: ''דייטש הולך עד הסוף"

סגן שר הבריאות תקף את 'דגל התורה' על רקע סירובה לתמוך ביוסי דייטש. ''עד לרגע זה לא שמעתי שרבני 'דגל' אומרים לתמוך במשה ליאון''.

ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשע"ט

אלי ישי ודייטש בפגישה עם אגודת ישראל
אלי ישי ודייטש בפגישה עם אגודת ישראל
צילום: ללא קרדיט

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן תקף הערב (חמישי) את חברי הכנסת ממפלגת 'דגל התורה' על רקע הבחירות בירושלים וסירוב 'דגל' לתמוך ביוסי דייטש לראשות העיר.

בפתיחת מטה הבחירות של אגודת ישראל בירושלים התייחס ליצמן לפילוג בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל' – ולהליכה בשתי רשימות נפרדות. "הם (דגל) רצו שני סגנים, וויתרנו להם. הם טענו כי כמו בבני ברק שם קיבלו שני סגנים בעוד ראש העיר היה מאגודת ישראל, כך גם בירושלים צריך להיות, אמרתי להם – למען השלום, קחו".

על פי הדיווח באתר כיכר השבת, ליצמן אמר "כשהתחילו לדבר על מקומות, שאלתי אותם, אם נוכל להוריד את המנדט של אנשי "הפלג" על חשבונה של 'דגל התורה' כפי שקורה בבני ברק, אך הם לא הסכימו".

ליצמן הזכיר את מכתבו של מזכיר מועצת גדולי התורה אברהם רובינשטיין שקרא לאגודת ישראל לנהוג בדרכי שלום. "אני שומע שיש איזה מכתב של רובינשטיין אחד, של קריאה לשלום שקורא לשלום, אני גם רוצה שלום. ההבדל ביני לבינו שאני עושה שלום וויתרתי, והוא לא ויתר על כלום, את הפילוג הם עשו לא אנחנו".

"יש פוליטיקאים שאומרים לנו 'אם מותר לאגודת ישראל בנושא של גיוס לא ללכת אתם, אז מותר גם בנושא של דייטש'. זו שיא החוצפה לדבר ככה", קבע ליצמן.

"ההחלטה על גיוס הייתה של מועצת גדולי התורה ומי שאומר אחרת מדבר נגד ה'מועצת'". בנוסף אמר סגן השר: "עד לרגע זה לא שמעתי שרבני דגל אומרים לתמוך במשה ליאון, פוליטיקאים שמעתי לכן אני חושב שחוצפה שפוליטיקאים אומרים שבגלל הגיוס לכן הם לא הולכים אתנו בירושלים. לא צריך לתת את הלחי השני לקבל מכות מהם".

ליצמן הבהיר כי דייטש מתמודד על ראשות העיר ולא מתכוון להסיר את מועמדותו. "סטירת הלחי הכי חשובה תהיה אם אנחנו נזכה. אני אומר לכם מכיר פוליטיקה קצת, יוסי דייטש הולך עד הסוף. זה לא יעזור לאף אחד אין לו רשות גם אם הוא רוצה לרדת, רק אם אישור מהרבנים שמינו אותו".