נכנס לעול מצוות?
נכנס לעול מצוות? צילום: iStock

אחד מהימים המכוננים הקיימים ביהדות הוא יום בר המצווה בו הנער בן ה13 נכנס לעול מצוות. הרפורמים בארצות הברית החליטו שהטקס כל כך חשוב עד שלא ייתכן שהכלב- ידידו הטוב של האדם, לא יזכה לטקס דומה והתחילו לארגן חגיגות בר מצווה גם לכלבים.

טקס בר המצווה לכלבים, המכונה גם "Bark Mitzvah"- נביחת מצווה, מתקיים כאשר הכלב מגיע לגיל 13 ב"שנות כלב". מכיוון שכל שנת כלב שווה לכ-7 שנים אנושיות, הטקס מתקיים כאשר הכלב מגיע לגיל המכובד של שנה ושמונה חודשים.

כמו שתוכלו לראות בסרטון, במהלך בארק המצווה הכלב חובש כיפה לראשו (ולפעמים אף מתעטף בטלית) ו"קורא" בתורה את פרשת השבוע. כמו בכל בר מצווה, מדובר בחגיגה של ממש עם אוכל ושתיה שבה משתתפים גם חבריו הכלבים של נער בר המצווה הפרוותי.

הרב'ה המארגנת את הטקס טוענת כי היא מארגנת חגיגות לכלבים מכיוון שגם לחיות יש זכות להיות בעלות דת ולהשתתף בחגיגות כמו לבני האדם. טקסי בארק המצווה זכו כמובן לביקורת חריפה מרבני ארצות הברית ואף מרבנים קונסרבטיביים שטענו כי בר המצווה הוא טקס קדוש ולא שייך שיחגג על ידי כלב.

בינתיים, הטרנד קיים באופן כמעט בלעדי בארצות הברית אך אי אפשר לדעת האם חובבי הכלבים בארץ (והרפורמים) יחליטו גם לאמץ אותו בקרוב.רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!