ארי נשר
ארי נשר צילום: מדא

משפחת חברו של ארי נשר, החשוד שהרכיב את ארי נשר על אופניים חשמליים בתאונת הפגע וברח בתל אביב שגרמה למותו, שלחה מכתב התראה לפני תביעה למפכ"ל המשטרה רוני אלשיך.

האיום בתביעה מגיע בעקבות הודעת דוברות המשטרה, שלפיה "אם חברו של ארי נשר לא היה מרכיב אותו ארי היה בחיים".

לדברי האם, רות מכנס, הודעת המשטרה פורסמה "לפני קיום החקירה ובירור העובדות כשעדיין לא ברור מי נהג באופניים". מכנס טענה כי "המשטרה חרצה את פסק דינו של הקטין" וכי מדובר "בזיהום החקירה והוכחה לכך כי היא נגועה באינטרסים זרים".

"שיבוש חקירה הינה עבירה פלילית", הוסיפה. "המשטרה מסיחה את הדעה במגמתיות מהעובדה שמדובר בתאונת פגע וברח. נהג שיכור השתמש ברכב ככלי רצח".

הנער בן ה-16 נפצע באורח קל בתאונת הדרכים שארעה בחודש שעבר בשדרות רוקח סמוך לנמל תל אביב. הוא הגיע ביום ראשון האחרון להלוויתו של נשר בן ה-17 כשהוא יושב על כיסא גלגלים. גורמים במשטרה העריכו כי הוא ייחקר לא רק על הרכבה אסורה, אלא גם על גרימת מוות ברשלנות.

ממשטרת ישראל נמסר: צר לנו על האובדן שחווה הנער כאשר איבד את חברו הטוב בתאונה בה היה מעורב . בתיאום ובהנחיית הפרקליטות על משטרת ישראל לחקור את הנער על מידת מעורבותו בתאונה בה קיפח חברו, ארי נשר, את חייו. צר לנו כי המשפחה בוחרת לתקוף את המשטרה ואת נציגיה במקום לעשות את הדבר הבסיסי המצופה מכל אזרח נורמטיבי ולהשיב לשאלות החוקרים שמבצעים את תפקידם ברגישות הראויה.

המשטרה חוקרת כל חשד, כולל חשדות שיש בהם לכאורה כדי לסתור זה את זה והכל כדי להגיע לחקר האמת. למותר לציין כי במקביל, נמשכת חקירת הנהג הפוגע בחשדות נגדו ואין בחקירה זו בכדי להשליך על חקירת חשדות אלה. התקפות אלו מיותרות ולא ירפו את ידי החוקרים בבואם לבצע את החקירה ללא משוא פנים מתוך חתירה לצדק גם עבור משפחתו של ארי".