אוסטריה נגד מהגרים וארגוני טרור

ממשלת אוסטריה מתכוונת לקדם חקיקה שתאסור על מכירת סכינים למהגרים, וכן תאסור שימוש ב"סמלים קיצוניים" כולל סמלי החמאס והחיזבאללה.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ח בתשרי תשע"ט

מסגד באוסטריה
מסגד באוסטריה
צילום: רויטרס

ממשלת אוסטריה ממשיכה להקשיח את עמדתה כלפי המהגרים במדינה וכן נגד ארגוני איסלם קיצוני ויוזמת הצעת חוק חדשה בנושא.

הצעת החוק, שאמורה לעבור בימים הקרובים, תאסור על מכירת סכינים למהגרים, למעט סכיני מטבח או סכיני ציד, וכן תקשיח את כללי מכירת הנשק למהגרים, מבקשי מקלט או מי שאינו מחזיק ברישיון מגורים באיחוד האירופי.

בנוסף מתכוונת הממשלה האוסטרית לאסור בחוק את השימוש ב"סמלים קיצוניים" שיכללו שימוש בסמלי החיזבאללה והחמאס, כמו גם של ארגוני איסלם קיצוני נוספים כמו "האחים המוסלמים", במטרה למנוע את ההסתה וההקצנה בקרב מהגרים שנכנסו למדינה בשנים האחרונות.

אוסטריה כבר אוסרת כיום על שימוש בהדצעה נאצית או בסמלים המזוהים עם הנאציזם, וכן על מכירת כלי נשק למהגרים ומי שאינו מחזיק בתעודת תושב של האיחוד האירופי.

שר הפנים האוסטרי, הרברט קיקל, אמר, "עלינו להגיב כרשות הבטחונית של אוסטריה. זו הסיבה שאיסור מכירת הנשק למבקשי מקלט או אלו המבקשים מקלט באוסטריה יכלול בעתיד לא רק סכינים או נשק קר, אלא את כל סוגי הנשק".

ההחלטה של ממשלת אוסטריה מגיעה לאחר שנתונים שנחשפו לאחרונה מגלים כי מרבית החשודים באירועי הדקירה באוסטריה בשנת 2017 היו מהגרים, מבקשי מקלט או אנשים שהחזיקו באזרחות של מדינה שלישית.