דוחים. ידלין
דוחים. ידלין Photo by Gideon Markowicz/Flash 90.

ראש מועצת קריית ארבע-חברון, מלאכי לוינגר, תוקף את התכנית המדינית שפורסמה אמש (מוצ"ש מטעם המכון למחקרי ביטחון לאומי בראשותו של אלוף (מיל') עמוס ידלין.

"התכנית רק תלבה את הטרור והאש ולא תביא שלום. כל נסיגה לאחור כמו אוסלו וההתנתקות רק מעודדת את הטרור הפלשתיני. ניסינו כבר אין ספור פעמים את הרעיונות של השמאל וזה נגמר בכשלון קולוסאלי וברצח יהודים", ציין לוינגר.

לדבריו, "התשובה האמיתית והיחידה לטרור הפלשתיני ולחלום שלהם לעקור את היהודים מארץ ישראל כולה, היא תנופת בנייה בכל מרחבי ארצנו בשילוב אגרוף ברזל צבאי שידכא כל התקוממות. השלום יושג מתוך עוצמה יהודית ולא מתוך תוכניות נסיגה".

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן דוחה גם הוא את היוזמה, "כל תכנית שמקפלת בתוכה הצעות של נסיגה ומניעת בניה בארץ שלנו, רק נותנת גיבוי לטרור ואלימות מהצד הפלסטיני שגם ככה גואה לאחרונה. התגובה הישראלית חייבת להיות המשך בנייה ורצף התיישבותי".

"הגדלת גוש עציון פי שלושה משדרת לאוייבינו שאנחנו כאן לנצח. העצמת גוש עציון גם תשנה מן הקצה אל הקצה את איכות החיים בגוש. תוספת בניה ומשפחות היא מנוע הצמיחה החזק ביותר של כל תחומי החיים בגוש. יותר חינוך, יותר תרבות, יותר עסקים, יותר התיישבות. תוספת דרמטית של יחידות דיור, גם תאפשר לילדינו להישאר בגוש ולרכוש דירות במחירים סבירים, וכמובן להציע גם למשפחות חדשות לחיות להקים את ביתם ולהינות מאיכות חיים גבוהה בסמוך לבירה", הוסיף נאמן.