כל דיון במשפט יוסיף מנדט לליכוד

בני ציפר, מקורבה של משפחת נתניהו: אין סיבה ששרה נתניהו תסכים לעסקת טיעון ותודה במה שלא עשתה. מעריץ את נכונותה להיאבק ברודפיה.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ח בתשרי תשע"ט

בדרכה לדיון הראשון. שרה נתניהו
בדרכה לדיון הראשון. שרה נתניהו
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בירושלים נתפתח (א') "משפט החמגשיות" של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם עורך מדור התרבות של העיתון 'הארץ', בני ציפר, מקורבה וידידה של משפחת נתניהו.

את דבריו פותח ציפר בקביעה לפיה כל קיומו של המשפט הוא מיותר ומבזה, כלשונו. "זה דבר שהוא מעבר למגוחך. הוא אפילו מבזה את מערכת המשפט הישראלית".

לטוענים שמאחורי הכינוי 'פרשת החמגשיות' מסתתרת רכישה ב-350 אלף שקלים ממליץ ציפר "לחשוב על הכסף שיעלה המשפט עצמו וכל מה שקשור אליו, החקירות והבירורים והמשלחות שהלכו ובאו ובדקו את הדבר, ועל מה מדובר? על דבר שהוא מופרך".

ציפר ממשיך ומפרט: "על פי התקנות שהיו קיימות בתקופה המדוברת, בתי ראש הממשלה וראש הממשלה ורעייתו אמורים לפי החוק להיות מוזנים ומכולכלים על ידי המדינה, כך שאין דבר שניתן לבוא בטענות עליו לאשת ראש הממשלה. מעבר לכך, אשת ראש הממשלה היא לא עובדת ציבור ולכן היא לא יכולה להיות מואשמת במרמה או הפרת אמונים. היא לא אשת ציבור. מי שחותם על התשלום על חמגשיות או להעסיק אנשים כאלה ואחרים זה לא היא. זה אולי עזרא סיידוף שלדעתי גם הוא לא עשה שום דבר רע, אבל גם אם יגידו שיש כאן איזושהי עבירה, מה פתאום היא? מה הקשר שלה לכל זה? אם היא ביקשה להזמין, הוא יכול היה להגיד לה שזה לא מתאים לתקנון, אבל מכיוון שזה כן היה מתאים לתקנון הוא כן הזמין".

"מעבר לכל הדבר הזה, יש כאן רדיפה שיטתית של ראש הממשלה ורעייתו, רודפים את רעייתו במטרה להביך ולהפיל את ראש הממשלה. זה הכל וזה בולט לעין. כי אילו זה היה אירוע בודד שהיה מתגלה והיו עושים על זה משפט הייתי אומר שזה הגיוני, אבל כאן מחטטים כבר עשרים שנה בפחי האשפה של חייהם הפרטיים של בני הזוג נתניהו כדי להאשים אותם. כשכל האשמות האחרות נפלו נתפסו כאן להאשמה היחידה שעוד לא הופרכה, אבל היא תופרך לדעתי בעזרת ה' במשפט הזה".

על מקורות השנאה לזוג נתניהו נשאל ציפר תוך ציון העובדה שהוא עצמו מכיר היטב מזה שנים את המילייה הנוהג לתקוף ולשנוא את נתניהו: "זו שיטה שקיימת גם בארה"ב - קרימינליזציה. כשמרגישים שלא יכולים להפיל מדינאי בדרך לגיטימית של בחירות, כפי שהשמאל לא מצליח להפיל את ממשלת הימין, אז הוא עושה את זה באמצעות קרימינליזציה, תיאורו של הצד השני כקרימינל. זה המוצא היחיד של השמאל להפיל את הממשלה באמצעים לא לגיטימיים".

"מה שמדאיג הוא שזה לא תקין פוליטית. אם רוב העם רוצה שנתניהו יהיה ראש הממשלה, השמאל יכול לעמוד על רגליו האחוריות ואין לו זכות לגיטימית להפיל אותו בתואנות שווא. זה לא רצון העם", אומר ציפר ומוסיף: "בסופו של דבר אחרי שהשופטים יגיעו למסקנות שלהם יש לדון בשאלת הנזק לדמוקרטיה בישראל".

על המשפט עצמו הוא אומר כי אמנם המשפט יתנהל ככל משפט, אך יש לזכור ש"לא תמיד נעשה צדק במשפט, בעיקר במקרה שבו אני לא מצליח להבין איך שופטים יהיו אובייקטיבים עם כל הדמוניזציה שנעשתה לשרה נתניהו בעשרים השנים האחרונות. איך אפשר לעשות משפט צדק בתיק הזה? אם הייתי שופט בישראל והייתי צריך להיות שופט במשפט הזה, הייתי מוריד את הגלימה ואומר שאני לא מסוגל לעשות את הדבר הזה. זה מגוחך ומבזה את מערכת המשפט, זה אבסורדי לחלוטין. מעולם לא בדקו בצלחות של אנשים מלפני עשרים שנה. מה קורה כאן? כל בר דעת צריך לעצור ולומר 'תראו לאן הגענו'. בודקים מה אנשים אכלו...".

"לפי דעתי ככל שהמשפט יתארך זה יהיה עוד מנדט ועוד מנדט לליכוד. כך בכל ישיבה של בית המשפט"", אומר ציפר.

באשר למחלוקת שנטען שקיימת בין עורכי הדין של הגברת נתניהו בשאלת עסקת הטיעון אם נכון או לא נכון לנקוט בה: "אני לא יודע מה קורה בין עורכי הדין, אבל אני חושב שהיא לא צריכה ללכת לעסקת טיעון. זה גם רוח הדברים שלה. כשחותמים על עסקת טיעון גם ללא הרשעה אתה מודה שעברת עבירה, והיא לא רוצה להודות בעברה שהיא לא עברה. אני חושב שיש כאן אומץ לב רב מצידה שבגללו אני כל כך מעריץ אותה. יש לה אומץ לעמוד מול המערכת שהיא מרגישה שהיא עוינת אותה וללכת איתה מכות. זה נהדר ואמיץ מצידה".