מכירת בתים ליהודים - "בגידה במולדת"

ארגון פלסטיני נוסף מזהיר את התושבים מפני מכירת נכסי נדל"ן ליהודים ומגדיר פעולה זו "פשע נתעב נגד אל-קודס, פלסטין והמולדת".

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ח בתשרי תשע"ט

מכירת בתים ליהודים - "בגידה במולדת"-ערוץ 7
בתי סילוואן
צילום: Corinna Kern/FLASH90

"המועצה הלאומית העממית של אל-קודס" גינתה בתוקף את מכירת בתי מגורים בירושלים העתיקה "למתנחלים יהודים ולאגודות ההתנחלות שלהם".

כמו כן כינתה את מכירת נכסי הנדל"ן ל"יהודים" כ"פשע נתעב נגד אל-קודס, פלסטין והמולדת".

הארגון מציין בהודעתו, כי המוכרים נכסי נדל"ן ל"מתנחלים ולאגודות ההתנחלות שלהם" הם "בוגדים במולדת" וצריך למצות איתם את הדין, להרתיע אותם ולנדות אותם מהחברה.

מזכ"ל הארגון בילאל אל-נתשה קרא להרכיב ועדת חקירה רשמית לחקור את נסיבות העברת נכסי נדל"ן ממשפחת ג'ודה לאגודות של המתנחלים ולפרסם את הממצאים.

הוא ציין, כי כל פעולת מכירה של נכסי נדל"ן ל"כיבוש, למוסדותיו ולזרועותיו הביצועיות" נחשבת בטלה ומבוטלת ובלתי חוקית על פי החוק החוק הבינלאומי.

בסוף השבוע טען שיח' עיכרמה סברי, ראש המועצה המוסלמית העליונה ודרשן במסגד אל-אקצה, כי ההלכה האסלאמית אוסרת בתכלית האיסור על מכירת קרקעות ליהודים.

"אנו מדגישים (את חשיבות) פסקת ההלכה שפרסמו חכמי הדת של פלסטין בשנת 1935 ולפיו המעביר חלקת קרקע ליהודים מוציא עצמו מעדת האסלאם. את גופתו לא ירחצו, היא לא תולבש תכריכים, לא יתפללו לעילוי נשמתו והוא לא יקבר בבתי העלמין של המוסלמים".