משפחת לוברסקי נוטשת את בית משפט הצבאי

משפטו של המחבל אסלאם נאג'י, שרצח את לוחם דובדבן סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד, נמשך הבוקר (שני) בבית המשפט הצבאי בעופר.

המחבל מואשם בגרימת מוות בכוונה, העבירה המקבילה לרצח בבתי המשפט הצבאיים באזור יהודה ושומרון.

לפני תחילת הדיון הבהיר אחיו של רונן לוברסקי הי"ד, אריק, כי המשפחה דורשת להחליף את הרכב השופטים להרכב שרשאי לגזור עונש מוות על רוצח אחיו.

בתשובה לשאלה מה תעשה המשפחה עם הרכב השופטים לא יוחלף השיב האח, "אנחנו נחרים את המשפט. אנחנו לא נגיע לפה ונמשיך להיאבק על זה שהדבר הזה כן יקרה".

לאחר שנכנסו השופטים לאולם והתברר כי הרכב השופטים לא הוחלף יצאו בני המשפחה באופן הפגנתי מאולם בית המשפט הצבאי.

מחוץ לאולם אמר האח אריק, "אנחנו כאן כדי למנוע את הרצח הבא. כאשר ראינו שדרישתנו להרכב שופטים שישית עונש מוות למחבל שרצח את רונן ז"ל לא נענתה, על אף שההרכב שונה, החלטנו לצאת בהפגנתיות מהמקום. אם בית הדין הצבאי לא מכבד אותנו, אנחנו לא נהיה חלק מההצגה הזו. זו בושה וחרפה".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו מלווה את פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות בו חברה משפחת לוברסקי אמר, "מערכת המשפט בארץ שוחקת במו ידיה את ההרתעה של צה"ל ומדינת ישראל. מה שהושג באומץ לב ובגבורה. באלפי חללים ופצועים באין ספור מלחמות ומבצעים עובר ריגרסיה נוראה על ידי מי שרואים עצמם כאבירי המשפט. זהו תהליך עצוב ומסוכן לעתידה של המדינה. יש לפעול לעצירתו לאלתר".

סא"ל במיל. עו"ד מוריס הירש, המלווה משפטית את המשפחה הוסיף, "על פי הדין באיו"ש אין שום מניעה משפטית לבקש החלפת הרכב השופטים ולהעמיד הרכב שבסמכותו להטיל עונש מוות. כל טענה אחרת מתעלמת מהדין".

משפחת לוברסקי: אם לא ישונה ההרכב נחרים את המשפט