האב השכול: "אם נמשיך כך נמשיך לקבור את האזרחים"

בועז קוקיא, אביו של החייל רון קוקיא הי"ד שנרצח בפיגוע בערד, הגיע היום (שני) לתמוך במשפחת לוברסקי שנאבקת במטרה להשית גזר דין מוות על המחבל שרצח את רונן הי"ד.

"אנחנו תומכים במשפחת לוברסקי, אני וכל פורום 'בוחרים בחיים', כי אנחנו רוצים לראות את מדינת ישראל מתעוררת ומבקשת ומבצעת את הענישות הכי חמורות לגביי המחבלים הרוצחים", אמר קוקיא מחוץ לבית המשפט.

האב השכול מתח ביקורת על שתיקתו של הרמטכ"ל בסוגיית החמרת העונשים על המחבלים, "כסגן אלוף בצנחנים שעדיין עושה מילואים חסרה לי פה התבטאות של הרמטכ"ל, המפקד של רונן לוברסקי ז"ל והמפקד של הפרקליט הצבאי הראשי. חסרה לי ההתייחסות שלו לכך שראש הממשלה ושר הביטחון בעד עונש מוות למחבלים פלסטינאים. ההתייחסות חסרה כדי להבין האם הפצ"ר עושה 'מה שבראש שלו' או שהוא אמור לתת שרות לצבא הגנה לישראל וללוחמים שלו, שכעת נאבקים בטרור ועושים פעולות כדי להגן על אזרחי מדינת ישראל ויש כאלה שמשלמים בחיים שלהם כמו רונן לוברסקי".

לדברי קוקיא, "זה פשוט שערורייה שהצבא לא מטפל בהריסות בתים בקצב יותר גבוה, שהריסת בית נעשית אחרי חצי שנה ואחרי שנה, ויש הריסות בתים שלא בוצעו מעולם. זה פשוט מפגן חולשה ולא מרתיע את המחבלים".

קוקיא מנה את הצעדים המרתיעים שלדעתו יש לנקוט בהם, "הריסת בתים וגירוש ויש הרבה עונשים שניתן וצרים לעשות והדברים האלה יובילו להפחתת הטרור בצורה משמעותית אחרת מה שקרה אתמול ומה שקרה לבן שלי ולרונן לוברסקי ימשיך לקרות ואנחנו נמשיך לדמם ולקבור את אזרחי ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו