הפגנה נגד מהגרים מוסלמים בקמניץ - גרמניה
הפגנה נגד מהגרים מוסלמים בקמניץ - גרמניה צילום: רויטרס

לפחות 17 ארגונים יהודיים מגרמניה ורחבי העולם חתמו על מכתב המגנה את מפלגת הימין הקיצוני "אלטרנטיבה לגרמניה" לאחר שראשי המפלגה הודיעו על הקמת "האגף היהודי" במפלגה בו יהיו חברים יהודים תומכי המפלגה.

המועצה המרכזית ליהודים בגרמניה, הוועד היהודי-אמריקאי, ועידת התביעות, ועד הרבנויות בגרמניה וויצ"ו היו רק חלק מהארגונים שחתמו על המכתב נגד מפלגת הימין הקיצוני.

"מפלגת אלטרנטיבה לגרמניה היא גזענית, אנטי-דמוקרטית ואיננה אלטרנטיבה עבור היהודים" נכתב במכתב הפתוח שהפיצו הארגונים היהודיים.

יוסף שוסטר, ראש המועצה המרכזית של יהודי גרמניה, כתב במכתב, "מפלגת אלטרנטיבה לגרמניה תומכת למעשה בשנאה נגד יהודים, בעיוות ואפילו בהכחשת השואה".

החלק היהודי של מפלגת אטלרנטיבה לגרמניה מונה כיום 19 חברים, תומכי המפלגה. ראשי המפלגה ניסו בחודשים האחרונים להתקרב אל יהודי גרמניה כאשר טענו כי המפלגה מתנגדת לכניסת המהגרים לגרמניה והוסיפו כי אינם אנטישמים.

מייסד "האגף היהודי" של אלטרנטיבה לגרמניה הוא דמיטרי שולץ, יליד ברית המועצות לשעבר, שאמר בראיון "גדלתי במשפחה נוצרית-יהודית". על פי הדיווחים הוא אינו חבר בקהילה היהודית בעיר מגוריו ויסבאדן.

יו"ר האגף היהודי היא ורה קוסובה, ילידת אוזבקיסטן שהיגרה לגרמניה. בראיון לתקשורת הגרמנית אמרה קוסובה כי היא מאמינה שראשי "אלטרנטיבה לגרמניה" אכן התרחקו מהאנטישמיות. ראשי ארגונים יהודיים בגרמניה טענו כי הקמת החלק היהודי של המפלגה מהווה נסיון להכשיר את הפעילות שלה ומשמש לצורך יחסי ציבור בלבד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו