"להחזיר את השד האיראני לבקבוק"

השר יואב גלנט קורא למדינות איחוד הים התיכון להתאחד לפעילות מול איראן. "להחזיר אותה למקומה הטבעי".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בתשרי תשע"ט

•השר גלנט עם שר החוץ הספרדי, במהלך הכנס
•השר גלנט עם שר החוץ הספרדי, במהלך הכנס
צילום: דוברות השר

השר וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, יואב גלנט נאם היום (שני) בכנס העשור של ארגון הUMF (איחוד מדינות הים התיכון) שמתכנס בברצלונה.

בכנס לוקחים חלק שרי חוץ, דיפלומטים ונציגים בכירים מכל מדינות האיחוד - 28 מדינות האיחוד האירופי ו-15 מדינות מאזור הים התיכון וביניהם נציגים מירדן, מצרים והרשות הפלסטינית.

גלנט ציין בנאומו כי "לטרור פנים רבות ומכוערות, אבל, הפנים המסוכנות וההרסניות מכולן, הם פניו של הטרור המדינתי המופעל בשליחותה של ישות מדינתית אידאולוגית המקנה לטרור תמיכה ועורף ומאפשרת לו להסתמך על משאביה ויכולותיה. זהו האופי האלים והקטלני של מאמץ הטרור האיראני - שיעי באזורנו. למרות שאיראן מרוחקת כ-1500 ק"מ מהים התיכון, היא שולחת להבות של טרור ושנאה לעבר חלק ניכר מהמדינות השוכנות במערב אסיה וצפון אפריקה".

לדבריו, "בשנים האחרונות המעורבות האיראנית הפכה לגורם העיקרי המערער את היציבות בעיראק, בלבנון, בסוריה, בתימן ובמדינות אחרות. איראן עושה זאת לא רק באופן ישיר, אלא באמצעות רשת שנבנתה בקפידה באמצעות ארגוני טרור כמו חיזבאללה בלבנון, וחמאס והג'יהאד האיסלאמי בעזה".

"בשם מדינת ישראל, כמו גם בשם עשרות מיליוני אזרחים של מדינות במזרח התיכון, אני קורא לכל המדינות החברות של ארגון זה לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו. עלינו להתאחד ולהראות לאיראן, חיזבאללה, חמאס וכל שאר שותפיהם לטרור, שאין יותר ביכולתם להטיל להבות של טרור בקרבנו. עלינו לעצור את הפעילות שלהם. לאור הניסיון שמדינת ישראל רכשה בפעולות נגד טרור ובמודיעין האזרחי והצבאי, אנו מוכנים להעמיד את הידע הטכנולוגי שלנו לטובת כל מדינה אשר תפעל כנגד הטרור", דברי בלנט.

כמו כן, בנאומו פנה השר גלנט למדינות השוכנות מסביב לים התיכון והציע להן עזרה ושיתוף פעולה בתחומים אשר עימם מתמודד אזור הים התיכון - טיהור מים, חקלאות, פיתוח רפואה ואנרגיה.