זיהוי פנים בכניסה לאירוע
זיהוי פנים בכניסה לאירוע צילום: מיקי לנגנטל

חברת הפרסום הישראלית "משרוקית", השיקה השבוע את משרדיה החדשים במרכז עינב ("ישפרו סנטר") שבמודיעין.

״משרוקית" משמשת כמשרד הפרסום של שורת חברות וארגונים ישראלים, ואף ניהלה את קמפיין הבחירות של דונלד טראמפ בישראל.

דווקא בשבוע שבו הקניט ראש ממשלת מלזיה את ישראל, ואף טרח להדגיש שליהודים יש "אף ארוך", נרשם שיתוף פעולה נדיר בין "משרוקית" לסטראט-אפ המלזי "Evensis".

"רצינו להקל על תהליך הרישום של המשתתפים באירוע", מסביר הבעלים והמנכ"ל של משרוקית, רוני ארזי. "תחום זיהוי הפנים נוכח היום בעיקר בתחומי האבטחה, ומאוד היה חשוב לנו למצוא את הדרך להיעזר בו גם לשימושים אחרים ומעניינים לא פחות".

ארזי פנה לחברת Zenus האמריקנית, המחזיקה בטכנולוגיה ייחודית לזיהוי פנים, וזו חיברה אותו לסטארט-אפEvensis המלזי, העוסק בניהול טכנולוגי של אירועים מרובי-משתתפים, ומאפשר בעזרת הטכנולוגיה שלZenus גם לזהות את אורחי האירוע בממשק לזיהוי פנים. "בשלב ראשון, ליקטנו את תמונות הפרופיל של האורחים שלנו מחשבונות הפייסבוק והוואטסאפ שלהם", הוא מסביר, "ובזמן האירוע המערכת ידעה לזהות את האורח ולבצע את הצ'ק-אין ללא צורך בהקלדת שמו". לדבריו, 96% מהאורחים שביצעו את התהליך זוהו על ידי המערכת בהצלחה.

בנוסף לטכנולוגיית זיהוי הפנים, חברת משרוקית הפעילה באירוע החגיגי הכרזה קולית בסגנון מנוע הדיבור של "סירי" על שם האורח עם הגעתו, משחקי אקס-בוקס, תמונות פרופיל מאוירות בזמן אמת, וכן משחק טריוויה דיגיטלי שכלל גם שאלת אורח משרת המשפטים איילת שקד.

בהרצאתו לאורחי ההשקה, הציג ארזי נתונים שאסף על השימוש האישי שלו בטלפון הנייד בשנה האחרונה, מהם עולה שזמן השימוש בטלפון הנייד עומד על כמעט חודשיים בשנה. כמו כן, חברות פייסבוק וגוגל הן הבעלים של 5 האפליקציות הפופולאריות ביותר במכשיר, שתופסות מעל 60% מזמן השימוש. "מי שחושבים שזיהוי פנים זה משהו מתקדם מדי או מסוכן, שיחשבו מה שתי החברות הללו עושות עם המידע שהן מלקטות עלינו שעתיים וחצי בכל יום, יותר מכל חברה אחרת בעולם, וכנראה שגם יותר מבני הזוג שלנו".

באירוע ההשקה השתתפו כ-150 בכירים בתעשיית הפרסום והתקשורת, ביניהם העיתונאים ואנשי התקשורת אמילי עמרוסי, קובי אריאלי, בני טיטלבוים, אמיר מויאל עפרה לקס ושרה העצני, יועצי התקשורת משה קלוגהפט ואיתן זליגר, הפרסומאים נריה והילה ותקין, מנכ"ל זק"א דובי ויסנשטרן, סמנכ"לית מקור ראשון מוריה שלום, מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני, יו"רית בת-עמי מיכל וולדיגר והמנכ"ל הרב בני נכטיילר, הדתיות העסקיות חלי יעקבס, יסכה אופנהיים ורחל קשת, האנדרדוסים יאיר יעקבי, אשר בן אבו ומתן צור, הפוליטיקאים הצעירים יערה ישורון, צביקה ברוט ועמיעד טאוב, וכן אופיר ובת-גלים שער, הרב הלל הורביץ ונעם ארנון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו