לרוץ לצד ההיסטוריה של ארץ ישראל

2500 רצים ישתתפו במירוץ השליחים תנ"ך-תש"ח שיתקיים בסוף השבוע במטה יהודה.

תגיות: ריצה מירוץ
אורלי הררי - ערוץ 7 , ל' בתשרי תשע"ט

המירוץ בשנה שעברה
המירוץ בשנה שעברה
צילום: אודי דביר

מירוץ השליחים תנ"ך-תש"ח יתקיים בסוף השבוע הקרוב בהשתתפות כ-2,500 רצים בעשרות קבוצות ריצה חובבניות ומקצועניות, אשר יגמעו במהלך יממה רצופה מרחק של 100 ק"מ.

מירוץ השליחים תנ"ך-תש"ח הוא מסלול אתגרי לקבוצות ריצה, המשלב טבע עם אתרים היסטוריים מתקופת התנ"ך (עמק האלה, עמק איילון), מימי קום המדינה (דרך בורמה, שיירת הל"ה) ועד לימינו אנו (הכרמים והיקבים של יישובי מטה יהודה).

לצד מקצי השליחים יתקיימו גם מקצה אולטרה ליחידים (50 ו-100 ק"מ), ולראשונה מקצה חצי מרתון, במסלול מעגלי שיעבור בין הכרמים, היקבים ואתרי ההיסטוריה והנוף במטה יהודה.

במירוץ ישתתפו אצנים מקצועיים וחובבים מרחבי הארץ, ביניהם מ"מ ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל – שייטול חלק בקבוצת ריצה של המועצה. בנוסף מקיימים תושבי מטה יהודה תחרות בין קבוצות ריצה של היישובים במועצה.

עופר פדן, מנכ"ל מרתון ישראל, אמר כי "מירוץ תנ"ך-תש"ח הוא אחד ממירוצי הסיבולת המובילים בישראל שחושף את הנוף המרהיב והאטרקציות התיירותיות של מטה יואב יהודה. השנה יוזנק לראשונה במסגרתו חצי מרתון היקבים, שיכלול גם טעימות יין ומשתה גדול בתום הריצה. תמיד אמרנו שהריצה היא משכרת".

עוזי קאחו, מנהל מחלקת הספורט במועצה אזורית מטה יהודה, אמר "אנחנו מתרגשים לערוך בפעם השישית את מירוץ תנ"ך תש"ח המשלב מקומות היסטוריים של מורשת מדינת ישראל והעם היהודי יחד עם נופים מרהיבים של הרי יהודה והכרמים שכה מייצגים את מטה יהודה. אני מזמין אתכם להצטרף לתושבי מטה יהודה בריצה המיוחדת הזאת ולהגיע למירוץ".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il