אסון בביתר עילית
הבית עלה בלהבות, גילינו מחזה מחריד

יוסי יונה הוביל את חילוץ הלכודים מהשריפה הקטלנית בבניין המגורים, "בקרוב שוב נשמע פה צחוק של ילדים, מתפללים שזה האירוע האחרון".

חזקי ברוך , א' בחשון תשע"ט

יוסי יונה, מנהל מחלקת שפ"ע בעיריית ביתר עילית, הוביל את צוותי החירום והמתנדבים שפעלו בזירת אסון השריפה שהתרחש אמש (שלישי) בעיר, בו נספו צבי גינצבורג בן השנתיים ואחותו אפרת בת ה-4.

שני הילדים יובאו למנוחות בשעה 15:00 בבית הלוויות שמגר בירושלים.

"בסביבות השעה 21:00 קיבלנו הודעה בביפר על שריפה בדירה", שיחזר יונה בראיון לערוץ 7, ''אנחנו מגיעים לכאן ומגלים שיש שריפה בבניין גדול, מגלים ילדים שעומדים על המרפסות וזועקים לעזרה, צורחים 'הצילו'.

''נכנסנו פנימה וכולם עזרו, ביחד הצלחנו לחלק את הצוותים, להשתלט כל אחד על מרפסת ולהוציא עוד ילד. סולם אנושי נבנה מאנשים רבים, בעזרת הכוחות המיוחדים והנפלאים שיש בעיר הזאת''.

יונה משבח את התושבים שנרתמו לכבות את השריפה ולסייע בהוצאת הלכודים מהבניין. "כשאני ניסיתי להיכנס לדירה היא עלתה בלהבות וזה לא היה ניתן, שברנו את החלון אבל יצאה משם כמות חום ועשן שלא איפשרו לנו להתקרב לתוך הבית.

אסון השריפה בביתר עילית
צילום: אהרון קרון, פלאש 90

"נכנסתי פנימה לאחר פעולות הכיבוי יחד עם צוותי זק''א שאני נמנה עליהם, והתגלה מחזה מחריד ביותר. אי אפשר אף פעם להתרגל למחזות קשים מהסוג הזה, מחזות טראומטיים לכל אדם, ואת זה נסחוב איתנו".

יונה מסכם: ''זהו יום אבל בביתר עילית. אנחנו עובדים פה סביב השעון מרגע יציאת הכוחות. ראש העיר הנחה אותנו להכניס את צוותי העירייה ואנחנו מסייעים למשפחות כדי שיחזרו לשגרה מהר ככל האפשר.

''בקרוב מאוד שוב נשמע פה צחוק של ילדים. העובדות הסוציאליות ואנשי השירות הפסיכולוגי נמצאים בבתי הספר ומסייעים לילדים ומבוגרים שנחשפו לדבר הזה. החיים יחזרו למסלולם ואנחנו מתפללים שזה היה האירוע האחרון''.