היישוב עמיחי
היישוב עמיחימטה עמונה

תושבי עמיחי שפונו מעמונה, מגיבים הערב (רביעי) לפסיקת בג"ץ לדחות את העתירות נגד הישוב החדש שלהם.

"היום הזה הוא יום חג עבורנו ועבור כל מי שלב יהודי וציוני פועל בחזהו. לאחר מאבק עיקש והירואי אותו ניהלנו בשנים האחרונות, בג"ץ דחה את העתירות נגד הקמת עמיחי וקבע שאינו דן בסוגיית הקמת ישובים חדשים ביו"ש. בכך למעשה הוסר המכשול האחרון מהקמת עמיחי", מסרו התושבים בהודעה שפרסמו.

"עכשיו זה סופי - הישוב עמיחי הוקם ודבר לא ימנע ממנו להתפתח ולשגשג ולהביא ברכה לכל תושבי עמק שילה ולאיזור כולו. מדינת ישראל הראתה לעולם כולו שהיא בונה ומפתחת ישוב יהודי בלב יהודה ושומרון על מנת להישאר ולהעמיק שורש בלב יו"ש. והעולם נדהם ושתק".

הם ציינו כי "בטווח הקרוב צפויות להצטרף לעמיחי מאות משפחות שיהפכו את רצף ההתיישבות היהודית ממערב למזרח למערב - מתל אביב בואכה אריאל, עלי, שילה ועכשיו לעמיחי בואכה בקעת הירדן - לעובדה מוגמרת ובכך בעצם אפסו הסיכויים למדינה פלסטינית בגב ההר".

"היום הזה אנחנו קוראים לראש הממשלה ולשריו: ראינו שזה אפשרי. הקם עוד ועוד ישובים ביהודה ושומרון. הסדר את הישובים הקיימים בהקדם. הבא בהקדם מיליון יהודים ליו"ש ובכך הבא שפע ושגשוג וברכה לארץ כולה", מוסיפים התושבים.

הם מסכמים את הודעתם בגעגועים ליישוב שהשאירו מאחור. "לעולם לא נשכח את ישובינו - עמונה. נזכור לנצח את השבועה להחזיר להר הטוב ממנו נעקרנו חיים יהודיים ואם לא אנחנו אזי בנינו ובני בנינו יקימו את השבועה - כי לנו ארץ מולדת".