נמר שמוצאו באיראן הגיע לספארי ברמת גןשי בן נפתלי

נמר חדש מתת המין הפרסי הגיע לספארי מגן החיות אטיקה שבאתונה, יוון.

מדובר בתת מין שנמצא בסכנת הכחדה עולמית ממנו נותרו בעולם בסך הכל כ-1300 פרטים הנמצאים באזורים מקוטעים ואינם יכולים להיפגש. בכל אזור ישנם לא יותר מ-250 נמרים.

בגני החיות שלוקחים חלק בפרויקט הריבוי שלהם נותרו 100 בלבד. את שמו של הנמר שהגיע מיוון, הוחלט לבחור בדרך ייחודית על ידי שיתוף פעולה בין הגולשים האיראנים לישראלים.

הנמר הקטן, בן השנה ושלושה חודשים הצטרף לושתי הנמרה בת ה-19. מטפליו היוונים סיפרו עליו שהוא מאוד ביישן אך נותן אמון במטפליו, אוהב לאכול במיוחד עוף, בשר סוס וארנבונים.

כעת יחל את תקופת ההתאקלמות בחצר ויתרגל לחיים בארץ הקודש. לעת עתה הוא וושתי לא יבלו יחדיו בחצר אלא יחלקו אותה ברוטציה. במידה ויחסיהם יהיו טובים, הם יחלקו את החצר יחד בעתיד.

בספארי נהוג לעשות חגיגה מבחירת שמו של בעל חיים חדש. בשל העובדה שמדובר הפעם בנמר שמוצאו מפרס הוחלט להסתייע בד"ר תמר עילם גינדין, בלשנית המתמחה בפרסית ובאיראן הקדומה והמודרנית, שפנתה באמצעות הרשתות החברתיות לגולשים באיראן בבקשה לסייע במציאת שם מתאים לנמר שנחת בישראל.

ההתרגשות מהפוסטים של ד"ר עילם גינדין הייתה גדולה, ועשרות הצעות לשם עבור הנמר החדש החלו לזרום מכל רחבי איראן.

לאחר שהתגבשה רשימת שמות פרסיים בעלי משמעות, בספארי מבקשים מהציבור הישראלי להכריע ולבחור את השם מתוך הרשימה הזאת.

"הספארי כמו גן החיות של טהרן, לוקח חלק בתכנית הרבייה של הנמרים הללו ואנו מקווים כי בעתיד גם הנמר החדש יעמיד צאצאים", אמרה דוברת הספארי שגית הורוביץ. "הנמר החדש והבקשה לקחת חלק בבחירת שם לנמר מישראל, רגשה גולשים רבים מאיראן ותמיד נדמה כי בעלי החיים מהווים גשר בין בני האדם על אף המרחק הפיזי או המנטלי ביניהם ומקרבים לבבות".

השמות המובילים:

* רסתם (Rustam / Rostam) - גיבור השאה נאמה, שעוטה פרוות נמר.

* כורש

* כנדלוס (kandeloos) - שם של כפר שיש עליו אגדה שאחת מבנות הכפר התאהבה בנמר

* ראמבֹּד - מלאך השלווה

* אזאדי (חירות)

* אמיד (omid) - תקווה