מחלוקת עזה בין המשפחות. האנדרטה לזכר חללי דקר
מחלוקת עזה בין המשפחות. האנדרטה לזכר חללי דקר צילום: פלאש 90

מפקד חיל הים, אלוף אלי שרביט החליט לבטל את קריאת שמה של הצוללת החדשה של צה"ל הנבנית בימים אלו על שמה של הצוללת ההיסטורי "דקר" שטבעה במצולות ים בדרכה ארצה עם כל אנשי צוותה.

ההחלטה התקבלה בעקבות מחלוקת עזה שפרצה בנושא בין משפחות חללי הצוללת ההיסטורית, מאז נודע על ההחלטה לקרוא צוללת חדשה על שם הצוללת שטבעה לפני כחמישים שנה.

לאחר התייעצויות שערך שרביט הוחלט כי השם ׳דקר׳ יהפוך להיות שם הדגם של הצוללות החדשות ולכל אחת מהן יינתן שם משלה.

נציגי זרוע הים עדכנו בהחלטה את מרבית המשפחות השכולות של הצוללת אח״י דקר באופן פרטני, במהלך היממה האחרונה.

לקריאת מכתבו המלא של מפקד החיל למשפחות השכולות לחצו כאן

מצה"ל נמסר, "החלטה זו היא סיומה של שורה של תהליכים, שכללו גם שיח עם משפחות הנופלים וסדרת התייעצויות עם בכירי הזרוע בעבר ובהווה. ההחלטה הביאה בחשבון את התנגדות חלק מהמשפחות לקריאת אחת הצוללות החדשות על שמה של הצוללת דקר לצד הרצון בהנצחת לוחמי הצוללת. בסופו של תהליך הבחינה, החליט מפקד זרוע הים על הנצחת אח״י דקר כשם הדגם של צוללות הדור הבא שילוו את זרוע הים בעשרות השנים הבאות".

מפקד חיל הים, אלוף אלי שרביט, ציין, "החלטה זו נשענת על הכבוד העצום שראוי שיינתן לחלליה של אח״י דקר וכל מוקירי זכרם. זרוע הים תמשיך לתמוך בכלל משפחות חלליה, בכבוד ובהערכה רבה, כפי שעשינו משך כל שנות קיומנו. כולי תקווה כי בכך תסתיים המחלוקת וכולנו נביט יחדיו עת צוללות העתיד תיכנסנה לשירות פעיל בזרוע הים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו