עופר וינטר מונה למזכיר הצבאי של שר הביטחון

תא"ל וינטר מונה למזכיר הצבאי של שר הביטחון בטקס שנערך בבסיס הקריה. הרמטכ''ל: וינטר עבר את כל התפקידים הקרביים שצה"ל יודע להציע.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ב' בחשון תשע"ט | עודכן: 07:25

וינטר ואיזנקוט
וינטר ואיזנקוט
צילום: דובר צה"ל

תת-אלוף עופר וינטר מונה היום (חמישי) למזכיר הצבאי של שר הביטחון אביגדור ליברמן.

הטקס נערך בקריה בתל אביב במעמד שר הביטחון, הרמטכ''ל רב-אלוף גדי איזנקוט, מפקדים ובני משפחה.

וינטר מחליף בתפקידו את תת-אלוף יאיר קולס אשר מילא תפקיד זה במהלך חמש השנים האחרונות. תת-אלוף יאיר קולס יפרוש מצה''ל לאחר 31 שנות שירות צבאי.

"תפקיד המזכיר הצבאי לשר הביטחון הוא מהמורכבים והמשפיעים על ביטחון מדינת ישראל", אמר ליברמן ופנה למזכיר הצבאי היוצא. ''קולס, אתה אחד הקצינים האיכותיים והערכיים שפגשתי. איש נטול פניות, עם ניסיון ויושר מקצועי שסרגל עקום לידו. תודה על תרומתך העצומה לשר הביטחון ולמדינת ישראל.

''לך עופר יש את כל הניסיון המבצעי והכישורים האישיים כדי לבצע בהצלחה את התפקיד הכל כך רגיש הזה. אין לי ספק שכך יהיה", אמר ליברמן.

הרמטכ''ל אמר כי המזכיר הצבאי לשר הביטחון הוא תפקיד מיוחד, המחייב גישה מקצועית, מסורה, נטולת פניות, שמחפשת רק את ביטחון מדינת ישראל. ''לתפקיד הזה מתמנה היום עופר וינטר. עופר, מפקד שדה מצטיין שעבר את כל התפקידים הקרביים שצה"ל יודע להציע לטובי המפקדים שלו. יש לך את כל הכלים לעשות את התפקיד הזה בצורה מקצועית, ממלכתית, ומההכרות איתך כך תעשה, ואני מאחל לך בשם כל הפורום הצלחה גדולה בתפקיד.

''ההצלחה שלך היא הצלחה של צה"ל ושל ביטחון מדינת ישראל. באופן שבו מבצעים את התפקיד הזה, מתוך ניסיון, יש השפעה גדולה מאוד על העשייה הביטחונית, על העשייה הצבאית, עם אפשרות להשפעה גם במעגלים הרבה יותר רחבים. אני מאחל לך הצלחה גדולה''.

משתחרר מצה''ל. תא"ל יאיר קולס
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ''ל פנה למזכיר הצבאי היוצא. ''יאיר, ביצעת את התפקיד למעלה מחמש שנים. השילוב של בסיס כלוחם ובהמשך כקצין מודיעין בתפקידים מרכזיים ביהודה ושומרון בפיקוד המרכז, והאופן שבו ביצעת את התפקיד, מעידים עלייך כאדם, ומעידים עלייך כקצין. אני מביע הערכה גדולה בשם הפורום על שירות ארוך ומפואר", הדגיש איזנקוט.

תת-אלוף קולס אמר בטקס "אני מסיים היום שירות של 31 שנים בצה"ל בגאווה גדולה ובסיפוק עצום. דרך ארוכה שהחלה כלוחם בצנחנים, דובדבן ולאחר כך מגוון תפקידי פיקוד, מטה ומודיעין. מצאתי אושר גדול בעשייה ובזכות להיות שותף בשירות קשה ותובעני. אבקש להודות לך השר על האמון, התמיכה והגיבוי. לך הרמטכ"ל, על העבודה המשותפת ועל תרומתך לחיזוק צה"ל. אחרון חביב, עופר וינטר ומשפחתו, אחראיות גדולה תהיה לך כשתעמוד במבחן העצמאות שלך במוקד של קבלת החלטות הרות גורל. תזכור תמיד שאין לנו ארץ אחרת".

המזכיר הצבאי של שר הביטחון הנכנס, תת-אלוף וינטר, סיפר כי "מאז סוכמתי לתפקיד המזכיר הצבאי, התחלתי בתהליך למידה בו נחשפתי לחשיבות התפקיד, למרכזיותו, למורכבות שבו ולרגישות הנדרשת. מתוך הבנה זו, אני מקבל על עצמי את התפקיד בענווה רבה ובתחושת שליחות.

''שר הביטחון, אני מודה לך על האמון שנתת בי בבחירתי לתפקיד מזכירך הצבאי, אני מתחייב לעשות כל שביכולתי להיות לך לעזר. הרמטכ"ל, תודה על ההזדמנות להתמודד על תפקיד זה, אני מברך על הזכות לבצעו. קולס, יאיר, אתה איש יקר, בעל ענווה, ישר ואמיץ. תודה לך על כל מה שלימדת אותי, תודה רבה על תהליך חפיפה יסודי ומלמד", הוסיף וינטר.