הון אנושי וטכנולוגי
הון אנושי וטכנולוגי צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן הניח הערב (חמישי) את אבן הפינה להקמת מרכז השיקום והאחזקה החדש של צה"ל ובתוכו מפעל טנק המרכבה, באזור התעשייה ציפורית בנצרת עילית.

בטקס החגיגי השתתפו מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אודי אדם, ראש אגף הטכנולוגיה של צה''ל אלוף איציק תורג'מן וראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט.

מדובר באחד מפרויקטי התשתית והטכנולוגיה המורכבים והחשובים של צה"ל לעשור הבא. הוא יביא לפינוי כ-670 דונמים באזורי הביקוש במטרופולין תל-אביב, חיפה וראשון לציון ולהשקעות של מיליארדים בתשתיות.

לאחר הקמתו ישרתו ויועסקו במש"א למעלה מ-2,000 משרתי קבע ואזרחים עובדי צה"ל ועוד מאות רבות של נותני שירותים מאזור הצפון.

מרכז השיקום והאחזקה מייצר את טנק מרכבה ואת נגמ"שי הנמר והאיתן. בנוסף המרכז כולל מפעלים רבים ובתי מלאכה אשר עוסקים בייצור ותחזוקת אמצעי לחימה שונים של זרוע היבשה, בינהם: רכבים ממוגנים, מצלמות ואמצעי ראיית לילה, מערכות תקשורת כמו מכשירי מכ״מים ועוד.

שר הביטחון ליברמן אמר בטקס "תסתכלו על גבעת הטרשים הזאת. בעוד כמה שנים היא תהפוך לאחד ממרכזי הייצור הגדולים בצפון. מי שיילך לארכיון ההיסטורי ויבדוק איך התקבלה ההחלטה, אי שם בחנוכה 1957, על הקמת העיר נצרת עלית, יגיע למסקנה ששום דבר לא השתנה.

''גם אז וגם היום אחת המטרות המרכזיות היא קודם כל לשמור על רוב יהודי בגליל. צריך להגיד את זה ולא להתבייש בזה. אלה חלק מהמטרות, גם של משרד הביטחון וגם של מדיניות הביטחון. למעלה מ-2,000 איש ישרתו כאן. נטפל בצורה אחראית ומושכלת גם בעובדים שיישארו במרכז הארץ. איננו שוכחים את זה, לא נפקיר אף אחד", הבהיר ליברמן.

ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף איציק תורג׳מן, אמר ״הקמת המחנה מצטרפת לתהליך שלם של העתקת מחנות במסגרת פרויקטי שה״ם, אשר יוביל לשיפור התפוקות בתהליכי העבודה ולהגברת היעילות בבסיסי צה״ל. המש״א הוא הלב הטכנולוגי הפועם של צה״ל, המרכז את מיטב הטכנולוגיות, האמצעים והיכולות לייצור ושיקום אמצעי לחימה לכלל יחידות צה״ל, בשגרה ובחירום.

''כדי ליצור את היצירה הטכנולוגית, אנו זקוקים לבתי מלאכה מודרניים בהם נוכל לתת תנאי שירות הולמים לעוסקים במלאכה ולספק לצה״ל את צרכיו המבצעיים באיכות בלתי מתפשרת. את פירותיו של החרוב שניטע היום, תקטוף מערכת הביטחון כשיגיעו למקום המיוחד הזה מידי בוקר אלפי אנשי קבע, חיילים ואזרחים עובדי צה״ל - אותו הון אנושי וטכנולוגי המהווה את עיקר עוצמתו של המש״א״, הוסיף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו