לוסי אהריש
לוסי אהריש צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חתונתם של לוסי אהריש וצחי לוי הצליחה לעורר סערה ברשת לאחר שח"כ אורן חזן (הליכוד) ושר הפנים אריה דרעי (ש"ס) יצאו נגדה בפומבי וקראו נגד התבוללות העם היהודי.

חברו של לוי, השחקן אבי קושניר, בירך את הזוג הטרי ותקף את אלו שהעזו לעמוד נגד אהבתם של השניים: "צחי הוא גם רקדן מחונן, הוא מהראשונים שהיו במיומנה והכרנו במחזמר שלמה המלך ושלמי הסנדלר. הוא בעיקר אדם מדהים ואיש מיוחד במינו".

על החתונה סיפר: "כששמעתי על החתונה שמחתי. קראתי בתקשורת שהם שמרו על מערכת היחסים בסוד אבל אני שמח מאוד בשביל אנשים שמגשימים את האהבה שלהם. מה עוד יש לומר? השיח המכוער שנוצר הוא מיותר. הוא נעשה בעיני מתוך מניעים תועלתניים. כשאדם חרדי נבהל מהנושא אך לא מתלהם אני יכול להבין את המקום ממנו הוא בא. כשמישהו מדבר לא יפה על זה - מבחינתי הוא מחוץ לשיחה".

"זוג שמתחתן מתוך אהבה לא מייצג את החברה או היהדות. כשמישהו מתחתן הוא לא עושה זאת לטובת או נגד העם היהודי. זה עניין פרטי שלו. הוא אוהב את לוסי והיא אוהבת אותו. חוץ מלהגיד מזל טוב לא היינו אמורים להגיד כלום. זה מצחיק אותי שאנשים חושבים כך. השניים התאהבו ואחרי מערכת יחסים ארוכה החליטו להתחתן. אני כן מבין את המורכבות ואני לא מתחמק מהסיטואציה אבל אני אומר שאין לנו מה לעשות בנידון".

על ח"כ אורן חזן שהבהיר בפוסט שהמתקפה שלו לא אישית אך קרא 'די להתבוללות' קושניר תהה: "מה הקשר שלו לזוג הזה? מה הוא רוצה? הם אוהבים ורוצים לחיות ביחד. זו לא זכותנו להתערב להם בחיים.

אם הייתי פוגש אותו הייתי שואל אותו מה הוא הרוויח מהאמירה שלו. למה לדבר רע כשאפשר לדבר טוב? אין לנו את הזכות לחשוב שמישהו מבני הזוג עשה משהו נגד או בעד למען או לא למען מדינת ישראל, העם היהודי או הדת המוסלמית. זה לא העניין והשיח הזה לא נכון".

קושניר אף התייחס לדברי שר הפנים אריה דרעי שקרא לא לעודד את הנושא כי תהיה בעייתיות עם הילדים של השניים בעתיד מבחינת המדינה: "אלה דברים שאפשר להתייחס אליהם, שישנה את זה מתוקף תפקידו. אין לי פתרונות אך לטעמי אם יש בעיה מבחינה חוקית אז הגיע הזמן לפתור את הבעיה הזו ולא להפריד בין שני אנשים שאוהבים אחד את השני".

ניסים משעל תהה: "איך היית מגיב אם הבן שלך היה מבשר לך שהוא מתכוון להתחתן עם ערבייה?". קושניר ענה: "בכנות, אני לא יודע. אבל זה לא משנה וזה גם לא חשוב. אם היה לי קושי לשלוט על הרגש שלי והראש שלי הייתי נלחם בזה בכל הכוחות שלי מפני שאני לא יכול להחליט לבן שלי איך לחיות.

''כשאלך מהעולם הזה הבן שלי ימשיך לחיות עם ההחלטות הללו ולא בטוח שהוא יהיה מאושר מכך. בסופו של דבר נראה לי שאקבל את זה. אם לבן שלי תהיה בת זוג שהוא אוהב והיא אוהבת אותו אז אני אקבל את זה גם אם היא ערבייה, נוצרית, בודהיסטית. מה זה משנה. אני חושב שככה צריך לנהוג. ככה אני מאמין".