אלוף (מיל') כליפי-אמיר עם חיילי צה''ל
אלוף (מיל') כליפי-אמיר עם חיילי צה''לצילום: Master Studio Photography

ערב ההצדעה השנתי לחיילי צה"ל של ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית ובפנמה (FIDF) יתקיים ביום רביעי הקרוב במלון הילטון מידטאון בניו יורק, בסימן "70 שנה של גבורה ותקווה".

באירוע ישתתפו כ-1,200 אורחים מרחבי ארצות הברית, ביניהם פילנתרופים ואנשי עסקים מהמשפיעים בכלכלת ארה"ב, כמו גם אורחים מישראל. אורח הכבוד המרכזי יהיה הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט.

נכבדים נוספים יהיו דני דנון, שגריר ישראל באו"ם, דני דיין, הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, אלוף מיקי אדלשטיין, נספח צה"ל בארה"ב, אלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר, מנכ"ל FIDF, פיטר וינטראוב, יו"ר FIDF המכהן, ארתור סטארק, יו"ר FIDF בדימוס, רוברט כהן, נשיא FIDF המכהן, ואשת הרדיו ולארי סמלדון שתנחה את הערב. וינטראוב הוא יו"ר ערב ההצדעה זו השנה הרביעית.

במהלך הערב ידבר תא״ל טל קלמן, ראש החטיבה האסטרטגית באגף התכנון ורמ״ט חיל האוויר לשעבר, על תרגיל ה"ג'וניפר קוברה" של מערך ההגנה האווירית הישראלי עם הצבא האמריקאי, תרגיל שיתוף הפעולה הגדול ביותר של צה"ל עם כוח זר שהתבצע בתחילת השנה. אליו תצטרף סרן אור, האישה הראשונה לפקד על סוללת טילי פטריוט, ומי שהיתה אחראית על יירוט המטוס והכטב"ם הסורים שחדרו לשטח מדינת ישראל בחודש יולי.

בין האורחים, ינכחו גם 30 חיילים וקצינים מכלל יחידות צה"ל, ביניהם סמל בר, פרמדיק המטפל באזרחים סורים פצועים לאורך הגבול עם ישראל במסגרת מבצע "שכנות טובה" של צה"ל, ורס"ן אור בן יהודה (ליבני) ששירתה ביחידת קרקל וקיבלה צל"ש על סיכול חדירת 23 מחבלים בגבול מצרים בשנת 2014 ואף נפצעה בתקרית.

באירוע תשתתף גם אמה של אור, פרופ' דינה בן יהודה, אשר בעצמה קיבלה את צל"ש הרמטכ"ל על פעולותיה להקמת תשתית מערך הנפגעים של צה"ל במהלך מלחמת יום הכיפורים. לאלה יצטרפו גם לוחמי צה"ל לשעבר ומלגאי תוכנית IMPACT! בהווה של FIDF.

בנוסף, תופיע הזמרת שירי מימון, אשר כיכבה לאחרונה בימים אלו במחזמר 'שיקאגו' בברודווי, יחד עם חיילי הלהקה הצבאית וכן בשני שירים מתוך הרפרטואר שלה.

"מאז הקמתה לפני 70 שנה, מדינת ישראל נלחמת על זכותה לחיות כמדינה חופשית במזרח התיכון", אמר מנכ"ל ארגון FIDF, אלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר, והוסיף "כמדינת סטראט-אפ אמיתית, ישראל לא רק שורדת אלא גם משגשגת עם הישגים וחידושים אדירים שתורמים לא רק לאזרחיה אלא גם לשאר העולם. הצלחתה של מדינת ישראל מושתתת על גורמים רבים אך בעיקר על שני עמודי תווך: צבא חזק - אחד מהצבאות הטובים בעולם, עם קוד המוסר והאתיקה הגבוהים ביותר, והקשר החזק בין ישראל לארה"ב.

''עמידה איתנה ביחד היא הדרך העוצמתית ביותר להמשיך לשגשג, לפרוח ולהתמודד עם האתגרים העתידים לבוא. אנו שמחים לארח את הרמטכ"ל, רב-אלוף איזנקוט, בערב היסטורי זה, בו אנו חוגגים 70 שנה לישראל ומצדיעים לגיבורי צה"ל", הוסיף כליפי-אמיר.

ערב ההצדעה השנתי בניו יורק הוא אירוע גיוס התרומות המרכזי של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF). בכל שנה נתרמים למען רווחת חיילי צה"ל עשרות מיליוני דולרים במהלך האירוע.