הותקף בנה הימני של בכירה בממשל אובמה

בנה של סוזן רייס הדמוקרטית, אוהד טראמפ מושבע, טוען שסטודנטית ליברלית היכתה אותו באירוע למען השופט השמרני קוואנו.

גיא כהן , ג' בחשון תשע"ט

רייס
רייס
Reuters

בנה הרפובליקני של סוזן רייס – מי ששימשה יועצת לביטחון לאומי בממשל אובמה – הגיש תלונה במשטרה נגד סטודנטית ליברלית שהיכתה אותו,

לדבריו. התקרית אירעה ביום שלישי, באירוע שנערך באוניברסיטת סטנפורד, למען השופט השמרני ברט קוואנו.

ג'ון דיוויס רייס-קמרון, נשיא אגודת הסטודנטים הרפובליקניים של סטנפורד, אוחז בדעות פוליטיות הסותרות את אלה של אמו, ותומך באופן נלהב בנשיא דונלד טראמפ.

לדברי רייס-קמרון, הסטודנטית השמאלנית, ששמה הפרטי מלינדה, היכתה אותו ודחפה אותו לאחור בכוח. סטודנט אחד – כנראה אותה סטודנטית שפגעה ברייס-קמרון – נעצר באירוע בחשד לתקיפה, בעוד שאחרים צולמו כאשר קרעו שלטי תמיכה בקוואנו. לדברי חבריו של רייס-קמרון, מלינדה כעסה משום שרייס-קמרון צילם אותה בעת שקרעה שלטים.

בינתיים, אמו של רייס-קמרון שוקלת לרוץ בבחירות לסנאט במדינת מיין, נגד הסנטורית סוזן קולינס, הרפובליקנית המתונה שהכריעה את הכף בהצבעה לאשר את מינויו של קוואנו לבית המשפט העליון.

רייס-קמרון אמר ל"פוקס ניוז" כי האירוע באוניברסיטה הוא "עוד דוגמה לאלימות ולבריונות שהופכת יותר ויותר נפוצה בקרב השמאל הבלתי שפוי". הוא קרא לבוחרים להצביע בבחירות הקרובות כדי למנוע מהשלטון ליפול לידיהם של "אנשים שמוכנים לנקוט בכל אמצעי הדרוש להם כדי להשיג את מטרותיהם הפוליטיות".