אש”ף: מתנגדים להפרדה בין עזה לאיו"ש

הוועד הפועל של אש"ף בהנהגת אבן מאזן מביע התנגדות לכל יוזמה מדינית שתביא להפרדה בין עזה לרמאללה.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ג' בחשון תשע"ט

אבו מאזן
אבו מאזן
צילום: רויטרס

הוועד הפועל של אש"ף הודיע על התנגדותו המוחלטת ל"תוכנית" להפרדה בין רצועת עזה לבין יהודה ושומרון והעיר "אל-קודס המזרחית".

בהודעה שפרסם הוועד הפועל נאמר, כי תוכנית זו עומדת ביסודה של "עסקת המאה", היוזמה האמריקנית המתגבשת ליישוב הסכסוך, וחוק הלאום "הגזעני" שאישרה לא מכבר כנסת ישראל.

חוק הלאום, מתואר בהודעת הוועד הפועל של אש"ף, כחותר להרוס את ''המפעל הלאומי הפלסטיני המגולם במימוש עצמאות מדינת פלסטין הריבונית שבירתה אל-קודס המזרחית בגבולות ה-4 ביוני 1967 ופתרון כל סוגיות הסדר הקבע, ובכלל בעיית הפליטים בהסתמך על החלטת האו"ם 194 ושחרור כל האסירים והעצורים''.

הוועד הפועל הוסיף כי מי שמטיל מצור על רצועת עזה היא "מדינת הכיבוש" המנסה לקדם תוכנית להפריד את הרצועה מאיו"ש וירושלים תחת כיסוי של צרכים הומניטריים.

יש לציין בהקשר זה, כי חמאס מאשימה את הרש"פ באחריות למצור על רצועת עזה ובשיתוף פעולה עם ישראל בנושא זה.

כמו כן, ציין הוועד הפועל כי פעילות נקודתית בנושאים הומניטריים דוגמת אספקת החשמל, המים, המשכורות ועוד ללא תיאום עם הממשלה הפלסטינית ברמאללה יעמיק את השסע בזירה הפלסטינית ויחזק את ההפרדה הפוליטית בין רצועת עזה לאיו"ש.

הרש"פ הטילה עיצומים כלכליים על רצועת עזה שהחריפו את המצוקה ההומניטרית. חמאס דורשת מהרש"פ להסיר את העיצומים האלה, ואולם הרש"פ מסרבת בראותה בהם אמצעי לחץ על חמאס לקבל את תנאיה להסכם הפיוס. על רקע העמדה הבלתי מתפשרת של הרש"פ מימנה השבוע קטר בתיאום עם האו"ם וישראל העברת דלק לתחנת הכוח בעזה, וזאת ללא תיאום עם הרש"פ שהביעה מורת רוח רבה על ההתעלמות ממנה.