קנצלר אוסטריה: הביטחון של ישראל הוא האינטרס שלנו

סבסטיאן קורץ מדגיש את מחויבותה של ארצו לביטחון ישראל ומסביר מדוע העברת השגרירות האוסטרית לירושלים לא עומדת על הפרק כרגע.

ערוץ 7 , ד' בחשון תשע"ט

באדיבות התאגיד ''כאן''

קנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ, מבהיר כי הצורך בביטחונה של ישראל מהווה "אינטרס אוסטרי" עבור ארצו ומסביר מדוע אוסטריה לא תעביר בקרוב את השגרירות שלה בישראל לירושלים.

בריאיון ל''כאן 11'' אמר קורץ כי "הביטחון של ישראל הצורך ביטחון שלה הוא אינטרס אוסטרי מבחינתנו. תמיד היה לי שיתוף פעולה מצוין עם הקהילה היהודית באוסטריה. כשר חוץ פעלתי לחזק את שיתוף הפעולה עם ישראל, ועכשיו כראש ממשלה עומדות לרשותי יותר אפשרויות לעשות את זה.

''לכן, אני שמח שאנחנו יכולים לאפשר לילדי קורבנות השואה לקבל אזרחות אוסטרית אם הם רוצים בה", הוסיף.

המראיינת אנתוניה ימין, שאלה את הקנצלר האוסטרי נשאל בנוגע להעברה של השגרירות בישראל לירושלים, וציין כי אין חדש בנושא: "אנו חושבים שיש להגיע לפתרון בשולחן המשא ומתן. אני מקווה מאוד שמתישהו זה יקרה, כי אני מקווה שנמצא פתרון במשא ומתן ונשיג שלום. אם זה יצליח, אז העברת השגרירות היא כמובן העניין הפעוט ביותר".

על האירוח של נשיא איראן, חסן רוחאני, בווינה אמר קורץ: "השתמשתי במילים ברורות ביותר בשיחתי איתו. הביטחון של ישראל לא נתון למשא ומתן מבחינתנו, הדבר ברור לחלוטין. ישראל תזכה תמיד לגיבוי מלא מאוסטריה, וחשוב היה להבהיר את זה גם לנשיא האיראני".

קורץ הוסיף כי " אנחנו מייחלים להתפתחות חיובית באיראן. לא מקובל עלינו פיתוח פצצות גרעין ואמירות אנטישמיות נגד ישראל".

על ביטחון הקהילה היהודית באוסטריה הוא אמר ''אנחנו רואים את ההגנה על החיים היהודיים כמשימה. יש לנו אחריות היסטורית, וזו חובתנו כרפובליקה".