"להתחבר לדמותם של הרב איתם ונעמה"

תלמידי ישיבת "חיצים" מאיתמר יזמו מירוץ לזכר הרב איתם ונעמה הנקין הי"ד. בסיום האירוע נחנכה אנדרטה במקום בו נרצחו.

ערוץ 7 , ה' בחשון תשע"ט

המרוץ לזכר הרב איתם ונעמה הנקין הי"ד
המרוץ לזכר הרב איתם ונעמה הנקין הי"ד
צילום: רועי חדי

המירוץ הראשון לזכרם של הרב איתם ונעמה הנקין הי"ד נערך בשבוע שעבר בהשתתפות בני משפחותיהם, חיילים וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

את המירוץ יזמו תלמידי ישיבת "חיצים" שבאיתמר והוא נערך בשיתוף חיילי צה"ל והחטיבה המרכזית שומרון. למירוץ הגיעו תלמידי הישיבה, בוגריה, תושבי האזור ויישובי גב ההר, רבנים ואנשי ציבור וכן חיילים שלקחו חלק במירוץ.

בסיומו של המירוץ נחנכה אנדרטה לזכרם וכן שם חדש שקיבל אותו הכביש בו נרצחו: דרך אית"ן, בראשי התיבות של איתם ונעמה. בסיום האירוע נשאו דברים ראשי ישיבת חיצים, הרבנית חנה הנקין – אימו של הרב איתם הי"ד וראש המועצה.

"כשהגעתי בלילה השחור הזה, לפני שלוש שנים, ראינו מיד את הרב איתם הי"ד לאחר הפיגוע. ראינו את הגבורה שלו בבירור, כשניסה להילחם במחבלים, וזה הכה בי. אמרתי לעצמי: תראה את ההבדל בין עם ישראל לבין אויבי ישראל. בין עם שמקדש את החיים ופועל לטוב, לבין חברה שמקדשת את המוות והפחדנות", אמר דגן.

בהמשך פנה דגן לתלמידי הישיבה ואמר "תפקידנו זה לראות איך ממשיכים את הדבר הזה ומוסיפים חיים. אלה שבאו ועשו את הדבר הזה – רצו שאנחנו לא נטייל פה, לא נרוץ פה, לא נשמח פה ולא נרקוד פה. ואנחנו לא ניתן להם את הדבר הזה". בסיום אמר דגן כי התקבל האישור להמשך בניית בית הקבע לישיבה באיתמר.

מנכ"ל ישיבת חיצים שבאיתמר, יהושוע שרמן, אמר כי המירוץ נתן לתלמידי הישיבה כוחות אדירים להמשך וכי הוא מתוכנן להתקיים מידי שנה: "היה חשוב לנו לחבר את תלמידי הישיבה לדמותם של הרב איתם ונעמה הנקין הי"ד, שבחייהם צמחו מתוך קושי ואתגרים ובגיל כ"כ צעיר היו פורצי דרך משמעותיים".