אשר ביטון מונה למ"מ יו"ר מועצת הכבלים והלווין

הוועדה למינוי בכירים בשירות המדינה אישרה את מינויו של אשר ביטון לתפקיד ממלא מקום יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין.

ערוץ 7 , ה' בחשון תשע"ט

אשר ביטון מונה למ"מ יו"ר מועצת הכבלים והלווין-ערוץ 7
(אילוסטרציה)
צילום: iStock

הוועדה למינוי בכירים בשירות המדינה (ועדת גילאור) אישרה את מינויו של אשר ביטון לתפקיד ממלא מקום יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין, במקומה של ד"ר יפעת בן חי שגב שסיימה בחודש שעבר כהונה בת 4 שנים.

ביטון (47) הוא בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ותואר שני במשפטים. הוא פרש משירות בן 26 שנים בצה"ל בדרגת סא"ל, במהלכו שירת במגוון תפקידים בחיל האוויר ובאגף התקשוב.

כיום הוא משמש כמנהל אגף תכנון והנדסת ספקטרום במשרד התקשורת, בתחילת השנה הוא מונה כחבר במועצה לשידורי כבלים ולווין ובהמשך מונה ע"י שר התקשורת לשמש כמ"מ היו"ר.

לאחר אישור המינוי אמר ביטון: "אני מתייחס למינוי בכובד ראש שכן שוק השידורים והטלוויזיה מצוי בנקודת רתיחה קריטית המצריכה קבלת החלטות שתאפשרנה התמודדות עם מציאות משתנה".

"מטרותיי הן עידוד תחרות, עידוד היצירה הישראלית המקומית בעידן של כניסת ענקיות תוכן מחו"ל, הפחתת רגולציה מחד והחלת רגולציה מחויבת מאידך על שחקנים חדשים בשוק תוך שמירה על היבטים צרכניים והגנה על אוכלוסיות רלוונטיות", הוסיף.