מוטי יוגב
מוטי יוגב צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מעריך מאד את פועלכם הרב למען הבית היהודי ובכלל, ומבין את הצורך לרענן ולחדש. מבקש לברך את כל נציגינו המתמודדים כעת במישור המוניציפאלי בברכת הצלחה גדולה. אנחנו לשירותכם, לסייע בכל דבר שנוכל להצלחתכם.

כמי ששירת חמש שנים כסגן ומ"מ ראש המועצה האזורית מטה בנימין, יודע להעריך מאד את עשייתכם החשובה במישורים המוניציפליים ועד כמה חשובה הצלחתכם. הצלחתכם-הצלחתנו!

למפלגת הבית היהודי מהות ואמירה ייחודית וגדולה. לחבר את עם ישראל לשורשיו בתורה, לחבר את התורה לחיים ואת היהדות למדינה, לצקת משמעות רוחנית לכל העוצמה הגדולה של מדינת ישראל. כל זאת מתוך ענווה גדולה, מתוך ידיעה שאנו חלק מפסיפס ישראלי גדול, תחושת שליחות, מחויבות ואחריות, לציבור הציוני - דתי ולכלל ישראל.

אנחנו רוצים לשמור את היד חזק על ההגה, השאלה היא באיזו דרך אנו מבקשים לנסוע? עם השינויים האלו בחוקה חשוב שנשמור על בסיס הבית, בכדי שיהיה מי שידאג גם לצרכי הציבור שלנו.

אני תומך בהרחבת השורות ולהשיב בראש ובראשונה את כל מי שעזבו אותנו מבני הציונות הדתית, בערים ובמושבים, בקיבוצים הדתיים ובהתנחלויות, מסורתיים, עולים חדשים וחילוניים המאמינים בדרכנו.

יחד עם זאת, יש לשמור ואף לחזק את דרכנו הציונית- דתית. דרך שאת קריאת הכיוון שלה יסד בפרשת השבוע "לך-לך" אברהם אבינו, דרכו של עם ישראל לאורך הדורות וכיום דרכה הייחודית של הציונות הדתית והבית היהודי, לחבר את עם ישראל לתורת ישראל, בארץ ישראל ובמדינת ישראל.

מונחת בפנינו הערב הצעה לאשר שינויים בחוקה. השינויים הללו יגרמו לכך שדעותיכם תהיינה פחות רלוונטיות בהחלטות החשובות. ההצעות לשינוי החוקה המצמצמות את השפעת חברי הסיעה והמרכז, עלולות אף לייתר את הרצון והצורך בהתפקדות לבית היהודי.

אנו עומדים לקבל החלטות רבות משמעות. "תשועה ברוב יועץ", אמר החכם מכל אדם בספרו משלי. שינויים יסודיים שכאלו מן הראוי לדון בהם קודם בסיעה, בדיון רחב יותר במרכז, אף במחשבה ושיקול דעת ציבורי. לא בלחץ זמן של שבועיים בזמן ההתמודדות במישור המוניציפאלי, בלא שניתן להציג הסתייגויות.

כולנו רוצים לראות את מפלגתנו גדולה ככל הניתן: ציונית-דתית, מגוונת ודמוקרטית. אני סבור שהשינויים הללו עלולים לגרום לתוצאה הפוכה.

מאמין שככל שנהיה נאמנים לדרכנו הציונית-דתית, נאמנים לבוחרינו בשטח ונאפשר לכם ולהם להשפיע, נגדיל בעזרת ה' את בסיס תומכינו ובוחרינו ואת כוח השפעתנו.

כעת עד כ"א חשוון/ה -30 באוקטובר למניינם, פחות זמן להאריך בנאומים ולקבל החלטות רבות משמעות במישור המפלגתי, כעת זמן בחירות מוניציפאליות ותשומת ליבנו וזמן כולנו צריך להיות מופנה להצלחת נציגינו בשטח, בבחירות המוניציפאליות.

על כן אני מציע שנצביע על דחיית ההצבעה על ההצעות לשינויים בחוקה למועד אחר, כאשר לפני כן נדון בדברים בכובד ראש בסיעה ובמרכז, נמצא את האיזונים שיגבירו את האמון הציבורי ויסייעו להגדלת כוחנו וייצוגנו.

מבקש שהצעתי תבוא להצבעה ותינתן האפשרות לחברי המרכז להצביע עליה באופן חשאי. חיזקו ואימצו, כל חברינו המתמודדים ברשויות. כולנו לשירותכם. אוהב את כולכם, יהי ה' עימכם וברכת הצלחה גדולה לכם.