השרה שקד בשיחה עם ערוץ 7 בועידת הבית היהודי

שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) לא מתבשמת מהסקרים המחמיאים שפורסמו לאחרונה, וחלקם ניבאו 12-13 מנדטים למפלגת הבית היהודי בבחירות הקרובות.

"הסקרים ממריאים", אומרת שקד. ''הציבור צריך להבין שמי שרוצה ממשלת ימין צריך להצביע רק לבית היהודי. הייתה כבר ממשלה בראשות נתניהו ב-2009 יחד עם אהוד ברק, ממשלה שמאלנית לחלוטין שהקפיאה את ההתיישבות ביו"ש, שחררה אלפי מחבלים וקיבלנו את נאום בר אילן. בסוף מי שקובע את האופי של הממשלה זה השותפות הקואליציוניות".

לדבריה, השאלה אם תהיה ממשלת ימין או ממשלת שמאל תלויה בגודלה של מפלגת הבית היהודי.

שקד נשאלת האם פתיחת השורות שמקדמים היא ובנט תביא לאיבוד הזהות הדתית לאומית של המפלגה. שקד משיבה נחרצות: "לא, זו מפלגה דתית לאומית על-בסיס ערכי הציונות הדתית. אם יש אנשים שהם כמוני, מאמינים באותם ערכים אבל היו בצופים ולא בבני עקיבא, אז זה אפשרי בהחלט. אבל בהחלט הזהות של המפלגה תישמר".

שקד ממשיכה בהשמעת מסר ברור למצביעי המחנה הלאומי, "אני סומכת על הציבור, על זה שהוא מעריך את העבודה הקשה של כל חברי הסיעה במהלך הקדנציה האחרונה. ועל העובדה שאנחנו מפלגת הימין היחידה. אם לנו יהיה הרבה כוח, תהיה ממשלת ימין".

מרכז "הבית היהודי" אישר שינויים בחוקת המפלגה

מוקדם יותר הערב (ראשון) התכנס מרכז מפלגת הבית היהודי ברמת גן ואישר לבצע שורת שינויים בחוקת המפלגה שמקדם שר החינוך ויו"ר המפלגה נפתלי בנט.

בנט מבקש לשריין שלושה מועמדים ברשימת ''הבית היהודי'' לכנסת, שניים בעשירייה הראשונה ואחד בעשירייה השנייה. בנט גם מבקש להקנות סמכות ליו"ר המפלגה להחליט על הסכמי התמודדות עם גופים אחרים ולעזוב את הממשלה.

עד היום, כדי לפרוש מהממשלה או להתחבר לגופים אחרים היה צורך באישור מרכז ו/או הצבעת סיעה, אך כעת יוכל בנט לכנס את המרכז בחתימותיהם של 25% מחבריו, ואז לאשר את ההחלטה.

בנוסף, בנט ומנכ''ל המפלגה ניר אורבך מבקשים לעבור לפריימריז דיגיטליים באמצעות האינטרנט.

לאחר שאושרו השינויים בחוקה, עלה בנט לבמה ואמר ''ככה נראית מפלגה דמוקרטית, נושמת ובועטת. נולדתי לשני הורים לא דתיים ואפילו לא מסורתיים, וגם כשהגיעו לארץ היו רחוקים מכל זיק למסורת.

"התורה לא שייכת רק לדתיים והמסורת היהודית, קידוש ובר מצווה לא שייכים רק לדתיים, זה נכס של כל עם ישראל. יש ניסיון של השמאל הקיצוני להדיר כל סממן של מסורת. אני כשר חינוך ינגיש לתלמידים מי היו האבות, מי היו חז''ל, איך נראה דף גמרא ולעולם לא נגיד לאנשים במה להאמין. אנחנו כאן להחזיר את הנשמה היהודית לעם ישראל.

"שמעתי שיש מקומות שמפסיקים לעשות 'אבא ואמא של שבת' בגלל דיבורים על 'הדתה'. לא נכפה אבל תפקידנו להגיש את המסורת. אני גאה להיות חלק מהמפלגה הזאת. יש כאן אנשים שעכשיו הצביעו נגד אישור החוקה וזה בסדר. לא חייבים להסכים. יש לנו את הסיעה הכי אידיאליסטית בכנסת'', הוסיף בנט.

לדבריו, הבחירות הבאות לכנסת לא יהיו על זהות ראש הממשלה הבא, ''זה יהיה נתניהו. הבחירות יהיו האם הבית היהודי ינצח וימשוך לימין או שאנחנו נצביע ימין ונקבל שמאל.

"אנחנו מושכים ימינה וליברמן, כולנו ויש עתיד מושכים שמאלה. הגיע הזמן להצביע ימין ולקבל ימין והציבור יבין שאנחנו נהיה השותפים הבכירים בממשלה", סיכם יו"ר הבית היהודי.