השופט דוד מינץ
השופט דוד מינץצילום: פלאש 90

שופט בית המשפט העליון דוד מינץ, תושב דולב שבמערב בנימין, דיווח הבוקר (שני) למשטרה כי בעת שנסע ברכבו בצומת הפרסה שבכביש 463 הגיע למקום רכב פלסטיני וחסם את רכבו.

על פי הדיווח, מהרכב ירדו שלושה פלסטינים והחלו להתקדם לעברו, כאשר הם אוחזים בפטישים בידיהם.

מינץ סיפר כי כאשר הבחין בחשודים החל מיד בנסיעה והצליח להימלט ברכבו מהמקום. ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי עם קבלת הדיווח נפתחה חקירה.

לאחר עיכוב קל הגיע מינץ לעבודתו בבית המשפט העליון והמשיך בסדר יומו הרגיל.

מדוברות הישוב דולב נמסר, "אנו שמחים ומודים לקב"ה שדוד חברנו יצא בנס וללא פגע מהאירוע. אירועים המתרחשים כאן מדי שבוע, צריכים להיות מדווחים ומטופלים באותה החומרה כפי שטופל האירוע הבוקר. צריך להיות ברור שמבחינת הפורעים שקמו הבוקר במטרה לפגוע ביהודים, אין הבדל את מי הם תוקפים, אם היושב ברכב הוא תושב ואזרח במדינת ישראל או שהוא נושא תפקיד של חבר כנסת ושופט עליון".

"תקופה ארוכה זכינו לרגיעה מהתקפות בכבישים, אולם השבועות האחרונים מצביעים על המגמה המתחדשת, ואת זה אנו לא יכולים לקבל. אנו מצפים שכוחות הביטחון יתייחסו לאירועים אלו כאירועים ביטחוניים חמורים אשר יטופלו בהתאם. יחד עם זאת, אנו מלאי הערכה למפקדי הצבא באזורנו, שעובדים לילות כימים על מנת לשמור על השקט בישובים, ותורמים מידי יום ביומו לתחושת הביטחון ולהתנהלות חיינו בשגרה", הוסיפו בישוב.

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), תושב היישוב דולב ושכנו של השופט, מסר, "כתושב דולב ומערב בנימין, אני יכול לספר מניסיוני כי בחודשים האחרונים, יש התגברות באלימות הפלשתינית. רק בשבוע שעבר נתקלתי בחצות הלילה במחסום צמיגים בוערים ומטען על כביש 465 שהסתיים בגניבת רכב שעמד בשיירה. אני שמח שהשופט מינץ גילה תושייה ונחלץ מהאירוע ללא פגע. על מערכת הביטחון אני סומך שתלמד את האירועים ותיתן את המענה הביטחוני המתאים ביהודה ושומרון".

"מקווה שגם מערכת המשפט, ששופט מחבריה הבכירים היה בסכנת חיים, סוף סוף תזוז בכיסאה ותהפוך את שיטת ה'דלת המסתובבת' המקובלת בשפיטתה מחבלים, לענישה מרתיעה המוסיפה ביטחון ומצילה חיים", הוסיף יוגב.