דני דיין לפרשן המדיני ערד ניר: "חזיר שובינסיטי''

הקונסול בניו יורק התעמת בטוויטר עם העיתונאי ערד ניר. ''במקום להתנצל, אתה חוזר על השקר. איזה אדם עלוב אתה!''.

רעות הדר , ו' בחשון תשע"ט

דני דיין
דני דיין
צילום: הקונסוליה הכללית בניו יורק

קונסול ישראל בניו יורק, דני דיין, התעמת בטוויטר עם הפרשן המדיני של חברת החדשות, ערד ניר, האשים אותו בשוביניזם וכינה אותו ''שקרן ואדם עלוב''.

ברקע הדברים: התנצלות של אופיר דיין, בתו של דני, בפני ארגון השמאל הקיצוני ''שוברים שתיקה'' לאחר שטענה כי הארגון מקיים כנס באוניברסיטת קולומביה בשיתוף ארגון שקורא ''לשחרור פלסטין מהים עד הנהר'', עובדה שהתבררה כלא נכונה.

ניר מיהר לשתף בטוויטר את ההתנצלות של אופיר, וכתב ''בתו של קונסול ישראל בניו-יורק דני דיין מתנצלת בפני שוברים שתיקה על שהכפישה והכתימה פעילות של הארגון בניו יורק על סמך מידע שיקרי שלא אימתה''.

הקונסול דיין מתח ביקורת על ניר שכינה את אופיר בתו רק ''הבת שלו'', מבלי להבין שהיא עומדת ופועלת בזכות עצמה. ''מעניין שעבור אדם פרוגרסיבי כערד ניר אישה היא רק 'הבת של'. עד שתתחתן ותהיה 'אשתו של'.

''אופיר היא בית״ריה. אמונה על ערך ההדר. כשטועה - מתנצלת. גאה בה מאד על כך. ממליץ לשוברים שתיקה ולך ללמוד מאופיר. אך אם תתנצלו על כל שגיאותיכם ושקריהם - צריך יהיה טוויטר של מיליון תווים'', עקץ הקונסול.

ניר ניסה להסביר מדוע כינה את אופיר ''הבת של'' וצייץ: ''כשבן/בת משפחתו של קונסול ישראל בניו יורק עוסק בניו יורק בעניין שבתחום אחריותו של קונסול ישראל בניו יורק זה רלוונטי שהוא בת/בן משפחתו של קונסול ישראל בניו יורק. אני שופט בת-של כמו בן-של ובן כמו בת''.

''ערד, אתה לא סתם שוביניסט, אתה גם אדם שקרן'', השיב לו הקונסול דיין. ''לפני 10 דקות שלחתי לך בפרטי (הודעה פרטית - ר.ה.) הוכחות שהיא כתבה את זה כסטודנטית בקולומביה, סגנית נשיאת ארגון סטודנטים פרו-ישראלים ובלי קשר אלי. ענית לי בפרטי 'כל הכבוד'. אך בפומבי, במקום להתנצל, אתה חוזר על השקר. איזה אדם עלוב אתה!''.

העימות לא הסתיים וניר כתב בתגובה, ''מה השקר אדוני הקונסול? אני שלחתי לך בפרטי התייחסויות של ערוץ 20 ומקור ראשון שבהן הייחוס צויין והיא התגאתה בכך שהיא בתך. האם דרשתם מהם התנצלות? הייחוס המשפחתי הוא רלוונטי בשל התפקיד הרשמי שאתה ממלא. אני במקומך הייתי מתגאה בה, גם כשהיא מתנצלת בפני שוברים שתיקה''.

דיין ענה לניר והאשים אותו בשוביניזם, ''אז בוא אני אסביר לך לאט לאט. בסבלנות. 1. אני גאה בה 24/7. גם על ההתנצלות האמיצה. 2. אתה לא הזכרת את שמה אפילו. רק 'הבת של'. לכן אתה חזיר שוביניסטי. 3. אם עדיין לא הבנת - אני מרים ידיים. אולי 'הבנות של' או 'הנשים של' בדסק החדשות יסבירו לך. 4. לילה טוב''.