צדוק עם חברי הקונגרס
צדוק עם חברי הקונגרסצילום: דוברות

שבעה חברי קונגרס אמריקאים בכירים העבירו מכתב למזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו ובו הם קוראים לממשל טראמפ לפעול להשבת החללים גולדין ושאול והאזרחים הישראלים מנגיסטו ואל סייד, משבי החמאס.

במכתב נאמר כי חמאס עבר על החוק הבינלאומי בכך שאינו החזיר את הגופות של החללים מיד לאחר סיום מבצע 'צוק איתן' ומונעים להביא את החללים ל'מנוחת עולמים' כפי שנהוג בנצרות ביהדות ובאיסלם.

כמו כן מצוינים במכתב גם שני האזרחים הישראלים אברה מנגיסטו והיאשם אל-סייד שנמצאים בשבי החמאס.

את המכתב יזם וחיבר הכלכלן והפעיל חברתי ארז צדוק, בעקבות סדרת פגישות עם חברי קונגרס בספטמבר האחרון. ארז צדוק מציין במכתב כי ארה"ב היתה ערבה להפסקת האש שבה נחטף גולדין, ולכן עליה לפעול לשחררו.

את החתימות על המכתב הוביל לבקשת צדוק חבר הקונגרס סטיב ראסל, שהיה קולונל בצבא ארה"ב ובין השאר פיקד על הגדוד שלכד את סדאם חוסיין. עוד בין החותמים יו"ר וועדת האנרגיה רנדי וובר וראש שדולת ידידי ישראל בקונגרס, דאג למבורן.

לאה גולדין, אמו של הדר גולדין ז"ל אמרה: "מכתב חברי הקונגרס למזכיר המדינה פומפאו בנושא השבת החיילים מעזה הוא תרומה משמעותית למאמץ שלנו מול הממשל האמריקאי שערב להפסקת האש בה נהרג ונחטף הדר, ומעורב מאד בפתרון העכשווי לעזה. בקשתינו מהממשל היא ליוזמה ופעולה נחרצת להבאת החיילים והאזרחים. כפי שהנשיא טראמפ שיחרר את הכומר ברונסון מטורקיה, ואת השבויים והחללים האמריקאים מצפון קוריאה, כך- במאמץ משולב עם ממשלת ישראל יש להביא לישראל את הדר, אורון והאזרחים.