ניסן סלומינסקי
ניסן סלומינסקי צילום: יצחק קלמן

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ ניסן סלומיאנסקי, אומר כי משבר הגיוס אינו משמעותי כפי שעשו ממנו.

"למעשה לא היה בכלל משבר כי היה אפשר להגיע להסכמה עם ליברמן והחרדים ועכשיו אפילו מועצת גדולי התורה נתנה להבין שזו לא עילה לבחירות".

בראיון לערוץ 7 הוא קורא לראש הממשלה להצהיר שהבחירות יתקיימו במועדן. "אין מישהו שאני מכיר מהקואליציה שרוצה בחירות. אני חושב שגם באופוזיציה זה כך. אלא שמאחר שראש הממשלה לא אומר שום דבר והכול בערפל, אז כל מפלגה חושבת שעוד רגע יהיו בחירות. אם ראש הממשלה יגיד שממשיכים עד נובמבר 2019 ומסכימים שחוזרים לעבודה סדירה, זה ייראה אחרת.

''כל מה שקורה עכשיו, היריות בתוך הנגמ"ש, זה רק בגלל שכולם חושבים שהולכים לבחירות למרות שאף אחד לא רוצה בהן", מסביר חבר הכנסת.

סלומינסקי טוען שלא תהיה ממשלה טובה יותר מהנוכחית. "בחירות יגיעו או לא יגיעו רק על פי שיקולים של אדם אחד, של ראש הממשלה, ולהערכתי אין להן שום קשר לחוקים. אני לא מבין את השיקולים האלה. הממשלה הזו טובה ויש לנו עוד הרבה דברים לעשות. בחירות יביאו לאותו מצב או שיהיה רק יותר גרוע".

לדבריו, יש עוד הרבה חוקים משמעותיים שאפשר להעביר בזמן שנותן עד למועד הבחירות הרשמי, שנה וחודש. "יש אצלי בוועדה חוקים כבדים כמו חוק היועמ"שים, חוק החטיבה להתיישבות, חוק הרישום הפלילי, תקנת השבים. אלו חוקים ממשלתיים שאני מקדם ואין להם פוטנציאל להביא לבחירות".