רון ארד
רון ארד צילום: פלאש 90

מוסדות רשת החינוך של הקיבוץ הדתי יפתחו מחר (שלישי) את יום הלימודים בהקראת מכתבו של הנווט השבוי רון ארד מהשבי, וזאת לציון 32 שנה לנפילתו בשבי.

מאז נפל רון ארד בשבי והותיר מאחור את אימו בתיה שכבר נפטרה, רעייתו תמי, בתו הקטנה יובל ואחיו חן, פעלו בני משפחתו והמדינה לנסות ולהשיב אותו הביתה.

אולם, לאחר שבמשך שנים היו דמותו של ארד ומשימת השבתו חלק מהשיח הציבורי, הלכה עם השנים המודעות לרון ופחתה, וכך גם העיסוק בסוגייה בחברה הישראלית.

מסיבה זו מובילים בימים אלה מוסדות רשת החינוך של הקיבוץ הדתי מערכי שיעורים לציון 32 שנים לנפילת ארד בשבי בכיתות השונות.

"חינוך זה חיבור לארץ הזו, להיסטוריה שלה, למחיר ששילמו רבים כל כך", מסביר משה (קינלי) טור פז, מנהל רשת החינוך את ההחלטה, שקיבלה את ברכת הדרך גם מבני משפחת ארד.

לדבריו, "בתור מחנכים יש עלינו חובה מוסרית כלפי התלמידים שלנו שהם ידעו מי זה רון ארד... שהם יידעו שהיו בלונים כחולים שהפרחנו... שהם יידעו מה הן הדילמות שעלו עם נפילתו בשבי, שיעסקו בנושא החשוב כל כך".

קינלי שביקש לפתוח את יום הלימודים מחר בהקראת מכתבו של רון מהשבי, טוען כי העיסוק ברון ארד הוא גם חובה מוסרית כלפי משפחת ארד. "מצד אחד אמו בתיה כתבה לרגל 50 שנה למדינה כי עם שלם מתפלל איתה וחושב על רון אבל העם לא יבין מה שהיא חשה כאמו... את התחושה הזו שהיתה לבתיה לפני 20 שנה שהעם אתה ומתפלל ומייחל וזוכר חובתנו לשמור ולשמר. תורנו לצאת למשימה למענו!".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו