דב קלמנוביץ
דב קלמנוביץצילום: אלירן אהרון

יהודייה תושבת שכונת בית אורות במזרח ירושלים פנתה למשנה לראש העיר דב קלמנוביץ' (סיעת מאוחדים), וטענה כי נשללה ממנה הזכות להצביע כיוון שהיא אמורה להצביע בבית ספר בלב שכונה ערבית.

"אני תושבת שכונת בית אורות במזרח ירושלים. ברצוני לממש את זכותי להצביע בבחירות המקומיות לעיריית ירושלים. לאחר שבדקתי היכן הקלפי בו אני צריכה להצביע, גיליתי כי אני רשומה להצבעה בבית ספר ערבי בשכונת א-טור", מתארת היהודייה במכתב.

לדבריה, כניסה של יהודייה לשכונה ערבית ולתוך בית ספר ערבי היא סכנה ביטחונית. לטענת התושבת, היא ותושבים נוספים פנו למשרד הפנים בבקשה לשנות את הקלפי שבה הם אמורה להצביע לקלפי הנמצאת בשכונה יהודית.

"לאחר שפנינו, אני ותושבים נוספים למשרד הפנים ולעירייה... הודיעו לנו כי לא ניתן לשנות את מיקום הקלפי. האופציה היחידה שלנו היא לנסות לבקש ליווי משטרתי. אני מוחה על כך שכרגע נשללת ממני הזכות הבסיסית של תושבת העיר להצביע בבחירות, ואין לי דרך נורמאלית ובטוחה כמו כל אזרח ללכת לקלפי ולהצביע", כתבה התושבת.

דב קלמנוביץ' השיב לאישה כי ידאג לליווי ביטחוני. "לא ייתכן שתושבת יהודייה במזרח עיר הבירה של מדינת ישראל תפחד להצביע. מדובר פה באטימות של משרד הפנים ושל עיריית ירושלים. אני קורא לכל התושבים היהודים במזרח ירושלים שנתקלים באותה בעיה, לפנות אלי ואני אעשה ככל יכולתי כדי למצוא להם פתרון ראוי והולם. את ירושלים מאחדים במעשים ולא בדיבורים".