רקטה התפוצצה בבאר שבע

רקטה ששוגרה לפנות בוקר (רביעי) מרצועת עזה התפוצצה בחצר בית בבאר שבע. רקטה נוספת נפלה בים באזור גוש דן.

חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לאישה כבת 50 וגבר כבן 40 שנפצעו במצב קל לאחר שנחבלו במהלך ריצה למרחב מוגן ובנוסף נפגעת חרדה צעירה כבת 20. הם פונו לבית החולים סורוקה בעיר.

בנוסף טופלו דיירי הבית, אישה כבת 39 ושלושת ילדה בגילאי תשע, עשר ושתים עשרה שלקו בהתקף חרדה ושני דיירים נוספים שמתגוררים בסמוך. בסה"כ טופלו על ידי צוותי מד"א 9 נפגעים. בנוסף נגרם נזק למבנה.

מתחקור ראשוני עולה כי הרקטה שנורתה ופגעה בבית בבאר שבע הייתה ככל הנראה מסוג משופר בעל כמות גדולה במיוחד של חומר נפץ.

פגיעת הרקטה בבאר שבע
צילום: TPS

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הורה בעקבות הירי על סגירת המעברים ארז וכרם שלום וכן על צמצום מרחב הדיג ברצועת עזה ל-3 מיילים ימיים בלבד.

מנהל מרחב נגב במד"א איציק אלפסי סיפר: "מיד עם השמע האזעקה צוותי מד"א הערוכים בכוננות בעיר התמגנו ועלו על האמבולנסים, קיבלנו במוקד 101 של מד"א דיווח על פגיעה ישירה בבית ויצאנו במהירות למקום עם כונני מד"א רכובים על אופנועים, אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ. כשהגענו הבחנו בהרס בחלק מבית פרטי וביצענו סריקות לוודא שאין נפגעים".

חובש בכיר במד"א ירון בראל הוסיף וסיפר: "לבית של השכנים הגיעו אשה כבת 39 ושלושת ילדה כבני תשע, עשר ושתים עשרה שהיו בהכרה מלאה ועם סימני התקף חרדה, הם סיפרו שהם נכנסו לממ"ד ומיד לאחר שנעלו את הדלת נשמע פיצוץ עז והכל רעד, הענקנו להם טיפול ראשוני במקום".

חובש בכיר במד"א ירון פרץ שהגיע גם הוא בין הראשונים: "דיווחו לנו על אשה שנמצאת בבית סמוך שנחבלה בראשה בזמן ריצה למרחב מוגן, רצנו לשם וראינו אשה כבת 50 בהכרה מלאה עם חבלה קלה בראש, הענקנו לה עזרה ראשונה ופינינו אותה לבית חולים להמשך בדיקות כשמצבה קל".

קודם לכן, סמוך לשעה 03:30, נשמעה אזעקת צבע אדום בבאר שבע והסביבה. מדובר צה"ל נמסר כי בנוסף לרקטה שהתפוצצה בבאר שבע, באותו אירוע זוהה שיגור גם לכיוון הים.‎

אתמול (שלישי) קיים שר הביטחון אביגדור ליברמן הערכת מצב באוגדת עזה עם סגן הרמטכ"ל, אלוף אביב כוכבי, מפקד פיקוד דרום, אלוף הרצי הלוי, מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף יהודה פוקס, מח"טים ומג"דים ולאחר מכן נפגש עם חיילים.

ליברמן הבהיר כי ''אנחנו לא מוכנים להשלים עם רף האלימות כפי שאנחנו רואים שבוע אחרי שבוע, וכרגע חייבים להבין גם בצד השני- אנחנו, מדינת ישראל, מערכת הביטחון, עשתה הכל על מנת להגיע למצב של ה-29 במרץ, לפני פרוץ האלימות, בדרכי נועם".

עוד אמר ליברמן, ''אנחנו חייבים להנחית מכה קשה על חמאס, וזאת הדרך היחידה להחזיר את המצב לקדמותו ולהוריד את רף האלימות ל-0 או כמעט ל-0, או לרמה של ה-29 במרץ. זאת חייבת להיות החלטת קבינט, לצערי לא שר הביטחון ולא ראש הממשלה, ולא ראש הממשלה יחד עם שר הביטחון, לבד לא יכולים לקבל החלטה כזו''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו