איתמר בן גל הי"ד ורעייתו מרים
איתמר בן גל הי"ד ורעייתו מריםצילום: באדיבות המשפחה

מרים בן גל, אלמנתו של הרב איתמר בן גל הי''ד שנרצח בפיגוע בצומת הכניסה לעיר אריאל, קיבלה ממד"א דרישה לתשלום על האמבולנס שהוזעק לזירה ופינה אותו לבית החולים בילינסון.

נציין כי במד"א לא מבקשים תשלום אם המטופל מתאשפז בבית החולים, אולם במקרה של הרב בן גל הי"ד מותו נקבע ועל כן נשלחה בדואר את הדרישה לתשלום החוב.

לאחר פניית ערוץ 7 הבהירו במד"א כי דרישת התשלום תבוטל, "מדובר בטעות אנוש שארעה בתום לב, מאחר ובמקרים מהסוג הזה לא חל חיוב כמובן. אנו מתנצלים בפני בני המשפחה על עוגמת הנפש", נמסר.

אמונה כי טוב, אחותה של מרים האלמנה, סיפרה: ''תשעה וחצי חודשים אחרי שקברה את בעלה קיבלה אחותי מכתב ממד"א שדורש תשלום על הפינוי שלו לבילינסון. אישה שכולה, לבד בבית, בערב, פותחת מכתב, דרישת תשלום ממד''א כי הם בדקו והקופה לא מכסה פינוי שלא הסתיים באישפוז.

''איתמר לא התאשפז, כנראה שזה לא היה מספיק חמור בשביל להצדיק אמבולנס אבל מספיק חמור בשביל להפוך את אשתו לאלמנה ואת משפחתו לשכולה, כפיים על הרגישות מד''א!

''טוב שהוספתם ז''ל לשם של איתמר ככה נדע שאתם רגישים אחרי מה שגרמתם לאחותי להרגיש, האירוניה נדקרה בחזה ומתה, החיוב על פינויה יגיע בדואר", כתבה כי טוב בפוסט בפייסבוק.

כאמור, דרישת התשלום של מד"א תבוטל בעקבות פרסום הדברים, ובארגון התנצלו בפני המשפחה השכולה.