ברקת בדיון
ברקת בדיון צילום: דוברות עיריית ירושלים

ועדת הפנים של הכנסת דנה היום (רביעי) בתוכניתו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת לסילוק ארגון אונר"א מירושלים ובדרישתו לסגור את בתי הספר של אונר''א המסיתים לרצח יהודים.

ח"כ לאה פדידה (המחנה הציוני) שאלה את ברקת היכן היה עד היום, ומדוע כמה ימים לפני סיום כהונתו הוא נזכר לפעול לסילוק אונר"א.

"אדוני ראש העיר, קיבלת טלפון מאראלה ממפעל הפיס שפתאום יש לך תקציבים לכל מיני תכניות, שבועיים לפני שאתה מסיים את תפקידך? איפה היו כל התכניות האלו בעשר שנות כהונתך?! התנהלותך היא התנהלות פופוליסטית זולה", האשימה פדידה.

ראש העיר ברקת אמר בדיון כי "אונר"א מחזק את הטרור. אני חושף כאן ספר לימוד שנלמד בבתי הספר שלהם ומהלל את המחבלת דלאל מוגרבי מאוטובוס הדמים בהרצליה שרצחה 38 אזרחים. זה מה שמלמדים את ילדי ירושלים שתחת אחריותם. טרור. ואת זה חייבים לעצור. הגיע הזמן לסלק את אונר"א מירושלים ולהחליף את שירותי החינוך, הרווחה, הבריאות והניקיון הכושלים שלהם בשירותי העירייה.

''זה גם הרצון של התושבים הערבים עצמם", סיפר ברקת. ''הגיע הזמן להפסיק את שקר הפליטים בירושלים, אין פליטים אלא תושבים והם צריכים לקבל את השירותים מהעירייה כמו כל תושב אחר''.

לדבריו, ''החלטת הנשיא טראמפ לקצץ את התמיכה באונר"א יוצרת חלון הזדמנויות למימוש התכנית ולשים סוף לעיוות ההיסטורי".