יום העלייה: "כולנו אלופי הספורט הלאומי''

כנס עולים בסימן 70 שנה לישראל נערך בהשתתפות מאות משתתפים, בהם ח"כ אברהם נגוסה ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל.

רעות הדר , ט' בחשון תשע"ט

עבודה רבה לפנינו
עבודה רבה לפנינו
צילום: הליכוד העולמי

כנס עולים בסימן 70 שנה לישראל נערך הערב (חמישי) במלון לאונרדו פלאזה בנתניה, בהשתתפות מאות משתתפים, בהם יו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות ח"כ אברהם נגוסה (הליכוד), סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"ר הליכוד העולמי יעקב חגואל, עולים ובני משפחותיהם.

האירוע התקיים במסגרת ''יום העלייה'' שנחקק בכנסת בשנת 2016 ונועד להכיר בחשיבותה של העלייה לארץ ישראל כבסיס לקיומה של מדינת ישראל, להתפתחותה ולעיצובה כחברה רב-תרבותית, ולציון מועד הכניסה לארץ ישראל.

במהלך הערב עלתה על הבמה להקת ''אנסבל'' עם המופע "מרגיש כי הוא עם".

ח"כ נגוסה אמר באירוע "ב-21 ביוני 2016 אושר חוק ביוזמתי ובהובלתי - חוק יום עלייה, בכדי לציין בכל שנה בז' בחשוון את תרומתה של העלייה ושל העולים לארץ ישראל, באמצעות פעולות מכוונות בתחומי החינוך והתרבות. יום זה מעלה על נס את העלייה לארץ ישראל, יום בו אנו מוקירים את בחשיבותה של עלייה לארץ כבסיס לקיומה של מדינת ישראל בהתפתחותה ולישומה של חברה רב תרבותית".

יעקב חגואל, מ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"ר הליכוד העולמי, אמר: "תופעת העלייה לארץ ישראל החלה לפני קרוב ל-4,000 שנה. ציווי אלוהי קורא לאבי האומה לעזוב את בית אביו, את עברו, את תרבותו ולצאת למסע ארוך, מסע שעדיין לא הגיע לקיצו. מאברהם אבינו לשיבת ציון, ומהרצל לז'בוטינסקי – והנה, אנחנו כאן, כולנו היום. כל אחד ואחת מאיתנו מגשימים הלכה למעשה את חזונו של ראש בית"ר. לאורך ההיסטוריה לא קם עוד עם כזה בעולם שזוכר ומזכיר את שייכותו לארץ מכל קצוות תבל. אנחנו נושאים את עינינו לציון – לירושלים, לשוב הביתה".

"ב- 1939 קרא ז'בוטינסקי בחוכמתו להפוך את העלייה לארץ ישראל לספורט לאומי. כל אחת ואחד מאיתנו הוא אלוף בספורט הלאומי – הוא עלה לארץ".

לבסוף אמר חגואל כי "עבודה רבה עוד לפנינו. להמשיך להעצים את חשיבות העלייה ארצה, להעצים ולהגביר את הפעילות במעו"זים של בית"ר בתפוצות ובמקביל להקל כמה שאפשר על קליטתם של העולים החדשים כאן בארץ, להסיר את החסמים ולוודא שהמושג 'הגענו הביתה' יהיה ראוי. יום עלייה שמח".