אזורי התעשייה ביהודה ושומרון - סיפור הצלחה
אזורי התעשייה ביהודה ושומרון - סיפור הצלחה צילום: רועי חדי

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן (כולנו) סייר אתמול (שלישי) בשומרון יחד עם ראשי משרד הכלכלה כדי לקדם את הקמת אזור התעשייה החדש ''בוסתני חפץ'' סמוך ליישובים עינב ואבני חפץ.

מדובר באזור תעשייה הכולל 800 דונם של שטחי תעשייה, תעסוקה ומסחר. רשות מקרקעי ישראל הבינה את הפוטנציאל הטמון במימוש אזור התעשייה, והיו שותפים מלאים בתקצוב וקידום התכנון בסך מעל מיליון ש''ח.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, תיאר לשר הכלכלה במהלך הסיור כי "אזור תעשייה חדש בגודל של ברקן בצפון השומרון משנה לגמרי את המפה". דגן הוסיף "אנחנו רוצים לבנות כאן, רוצים שיהיו לנו כאן איכות חיים, פרנסה ותעסוקה".

כמו כן, דגן טען כי בעקבות הפיגוע הרצחני בברקן שהתרחש לפני שבוע וחצי, צריך "לעבור למלחמה עיקשת ברשות הפלסטינית, ובנוסף צריך לתת את התשובה הציונית ההתיישבותית.

"קידום אזור התעשייה בוסתני חפץ התקוע כבר שנה וחצי מסיבות פוליטיות, חשוב ביותר להתפתחות השומרון, בוודאי אחרי פיגוע נפשע כזה. לצד המלחמה האמיתית בטרור, הקמת אזור תעשייה חדש היא תשובה התיישבותית משלימה".

דגן ביקש מהשר לקדם את הנושא, וסיפר לו כי היישוב אבני חפץ נמצא בתנופת בנייה הכוללת פרוייקט של קרוב ל-1,000 יחידות דיור שיבנו בשנים הקרובות, וכי כל האזור כולו מתפתח.

שר הכלכלה כהן אמר בסיור כי "הקמת אזור התעשייה בוסתני חפץ נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו", ותיאר את אזורי התעשייה ביהודה ושומרון כ"סיפור הצלחה". בסוף הסיור הבטיח השר להעלות את הנושא בישיבת ממשלה. "במסגרת אישור התקציבים אנחנו נפעל באופן אישי יחד עם הדרג המדיני לתת את הדחיפה להקמת א.ת. בוסתני חפץ על רקע החשיבות הכלכלית באזור".

בשנים האחרונות מובילה מועצה אזורית שומרון מהלך של קידום תכנית אזור התעשייה, בהובלת מהנדס הרשות יהודה אלקלעי, וראש המועצה יוסי דגן. התכנית נמצאת היום בהליך אישור התב"ע ולפני הפקדה, זאת לאחר שאושרו כלל האישורים במנהל האזרחי.

אזורי התעשייה מניבים מקורות רווח משמעותיים לעמידותה ואיתנותה של הרשות, ומאפשרים מסחר ותעסוקה לתושבים.