מצדיעים לגיבור בלב מנהטן

מאות בני אדם השתתפו באזכרה במנהטן במלאת 30 ימים להירצחו של ארי פולד הי"ד. הקונסול דני דיין: "להנציח קרבנות - גם בלב ניו יורק"

יוני קמפינסקי, ניו יורק , ח' בחשון תשע"ט

במרכז מנהטן שבניו יורק, מול הקונסוליה הישראלית, התקיימה היום (רביעי) אזכרה במלאת 30 ימים להירצחו של ארי פולד הי"ד בפיגוע בצומת גוש עציון.

את העצרת הזיכרון יזמה הקהילה היהודית ריברדייל ונטלו בו חלק תלמידי בית הספר ורבה של הקהילה, הרב אבי וויס.

הקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין, אמר באזכרה ״משפחת פולד החליטה לפני מספר עשורים לעשות צעד אמיץ - להפסיק להיות פסיביים - להשתתף בהרפתקה היהודית הגדולה ב-2,000 השנה האחרונות ולעלות לישראל".

"ארי פולד היה גיבור יהודי ששילם מחיר כבד כגיבור. יש מי שאומר שאנחנו חייבים לשלם את המחירים האלה, כי לעם היהודי אין ברירה אחרת. אני לא מסכים עם אמירה זו. יש לנו את האפשרות לבחור: מדינת ישראל לא הייתה קיימת לפני 71 שנה, התנועה הציונית לא הייתה קיימת לפני 130 שנה. היו אפשרויות, אבל אנחנו מוכנים לשלם מחירים כי אנחנו רוצים לחיות בארץ ישראל", הוסיף דיין.

הוא ציין, "רובינו לא הכרנו אישית את ארי, אך כעת אנו מרגישים שהכרנו אותו מקרוב. במשימה שארי התחיל, אנו מצווים להמשיך. דווקא בצל ההתפתחויות הביטחוניות בשעות האחרונות, לנו כקונסוליה הישראלית בניו יורק יש מחויבות - לפעול להנצחת הקורבנות גם בלב מנהטן".טוען....