האם ראוי שתלמידות ישלחו וואטסאפ למנכ"ל?

תלמידות ב'נעם צביה' שלחו למנכ"ל הרשת הודעת תודה על פעילות חינוכית בלתי שגרתית. ביניהן התעורר פולמוס אם שליחת ההודעה היתה ראויה.

תגיות: צביה נעם
ערוץ 7 , ח' בחשון תשע"ט

האם ראוי שתלמידות ישלחו וואטסאפ למנכ"ל?-ערוץ 7
טלפון סלולארי
Thinkstock

תלמידות אולפנה ברשת החינוך 'נעם-צביה' שלחו הודעת וואטסאפ למנכ"ל הרשת, ינקי פרידמן, להודות לו על הפעילות החינוכית הרשתית שהתקיימה לאורך שלושה ימים בבית הרב קוק בירושלים.

האירוע אודותיו ביקשו להודות התלמידות, היה סמינריון חינוכי במדרשה תורנית שהקימה רשת 'נעם-צביה' בבית הרב קוק בירושלים. התוכנית במדרשה מאפשרת לתלמידים ותלמידות לקחת שלושה ימים בשנה פסק זמן משגרת הלימודים במוסדות החינוך ולהגיע למדרשה של רשת 'נעם-צביה' בבית הרב קוק להיפגש עם בכירי תלמידיו של הרצי"ה, בכדי ללמוד על משנתם ודרכם של מאורי הדור, הראי"ה והרצי"ה.

המנכ"ל שהופתע מההודעות שקיבל הגיב במילה "נחת", אך האירוע הצית וויכוח נוקב בקרב התלמידות ברשת האם המעשה היה ראוי ונכון. "הזמינות היום של מכשירי הסלולר זה דבר שיכול להטריד. לשלוח למנכ"ל של רשת חינוך עם 18,200 תלמידים זה להפריע לו ולגרום לו כאב ראש. אם רוצים להודות מעומק הלב, אז שולחים מכתב מכובד במעטפה, כך שהמנכ"ל יוכל לקרוא בזמן הפנוי והמתאים לו. הודעות וואטסאפ זה משהו לחברות ולמישהו שיש איתו קשר קבוע ופתוח", הסבירה תלמידה שהתנגדה לשליחת ההודעה.

מאידך, תלמידה ששלחה הודעה הסבירה, "כפי שאני לא מנצלת את הקשר הטוב עם צוות ההוראה באולפנה ואת העובדה שיש לי מספרי הטלפון של כל צוות המורים, כך גם אני לא מנצלת את העובדה שברשת יש תחושה של משפחה ואפשר להגיע לכולם כולל למנכ"ל הרשת".

"שלחתי הודעה אחת וזה היה מידתי וכדי להודות על אירוע יוצא דופן", סיכמה התלמידה.