מנכ"ל ידידי צה"ל בארה"ב באירוע השנתי בניו יורק

ערב ההצדעה השנתי לחיילי צה"ל של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF) התקיים הלילה (רביעי) במלון הילטון מידטאון בניו יורק, בסימן "70 שנה של גבורה ותקווה".

באירוע השתתפו כ-1,200 אורחים מרחבי ארצות הברית, ביניהם פילנתרופים ואנשי עסקים מהמשפיעים בכלכלת ארה"ב, כמו גם אורחים מישראל. הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט, אשר היה צפוי להיות האורח המרכזי בערב ההצדעה, ביטל את הגעתו בעקבות ההסלמה בדרום, וחזר לישראל.

בין האורחים, נכחו גם 30 חיילים וקצינים מכלל יחידות צה"ל.

הזמרת שירי מימון, אשר כיכבה לאחרונה במחזמר 'שיקאגו' בברודווי, הופיעה יחד עם חיילי הלהקה הצבאית וכן בשני שירים מתוך הרפרטואר שלה.

ערב ההצדעה השנתי בניו יורק הוא אירוע גיוס התרומות המרכזי והגדול ביותר של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב. השנה נתרמו למען רווחת חיילי צה"ל כ- 32 מיליון דולר במהלך האירוע.

בין התרומות המובילות: 5 מיליון דולר תרומת צוואה, עמותת 'אור לחייל' תרמה 2.5 מיליון דולר, ארגון 'נפש בנפש' תרם 1.3 מיליון דולר, חברי המנהיגות הצעירה סניף ניו יורק תרמו 1.2 מיליון דולר, איש הנדל"ן, עופר ירדני תרם בשם חטיבת הנדל"ן של FIDF מיליון דולר, עמותת 'אחים לחיים' תרמה מיליון דולר וקרן ג'נסיס תרמה 700 אלף דולר.

"מאז הקמתה לפני 70 שנה, מדינת ישראל נלחמת על זכותה לחיות כמדינה חופשית במזרח התיכון", אמר מנכ"ל ארגון FIDF, אלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר, "כמדינת סטראט-אפ אמיתית, ישראל לא רק שורדת אלא גם משגשגת עם הישגים וחידושים אדירים שתורמים לא רק לאזרחיה אלא גם לשאר העולם. הצלחתה של מדינת ישראל מושתתת על גורמים רבים אך בעיקר על שני עמודי תווך: צבא חזק - אחד מהצבאות הטובים בעולם, עם קוד המוסר והאתיקה הגבוהים ביותר, והקשר החזק בין ישראל לארה"ב. עמידה איתנה ביחד היא הדרך העוצמתית ביותר להמשיך לשגשג, לפרוח ולהתמודד עם האתגרים העתידים לבוא".

במהלך הערב דיבר תא״ל טל קלמן, ראש החטיבה האסטרטגית באגף התכנון ורמ״ט חיל האוויר לשעבר, על תרגיל ה"ג'וניפר קוברה" של מערך ההגנה האווירית הישראלי עם הצבא האמריקאי, תרגיל שיתוף הפעולה הגדול ביותר של צה"ל עם כוח זר שהתבצע בתחילת השנה. אליו הצטרפה סרן אור, האישה הראשונה לפקד על סוללת טילי פטריוט, ומי שהיתה אחראית על יירוט המטוס והכטב"ם הסורים שחדרו לשטח מדינת ישראל בחודש יולי.

בין חיילי וקציני משלחת צה"ל נכחו גם סמ"ר בר, פרמדיק המטפל באזרחים סורים פצועים לאורך הגבול עם ישראל במסגרת מבצע "שכנות טובה" של צה"ל, רס"ן אור בן יהודה (ליבני)ששירתה ביחידת קרקל וקיבלה צל"ש על סיכול חדירת 23 מחבלים בגבול מצרים בשנת 2014 ואף נפצעה בתקרית, ואמה של אור, פרופ' דינה בן יהודה, אשר בעצמה קיבלה את צל"ש הרמטכ"ל על פעולותיה להקמת תשתית מערך הנפגעים של צה"ל במהלך מלחמת יום הכיפורים. לאלה הצטרפו גם לוחמי צה"ל לשעבר ומלגאי תוכנית IMPACT! בהווה של FIDF.

נכבדים נוספים באירוע היו דני דנון, שגריר ישראל באו"ם, דני דיין, הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, אלוף מיקי אדלשטיין, נספח צה"ל בארה"ב, אלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר, מנכ"לFIDF, פיטר וינטראוב, יו"ר FIDF המכהן, ארתור סטארק, יו"ר FIDF בדימוס, רוברט כהן, נשיא FIDF המכהן, תא"ל (מיל') אפי עידן, מנהלFIDF בישראל, תא"ל (מיל') גילה כליפי-אמיר ואשת הרדיו ולארי סמלדון שהנחתה את הערב. וינטראוב הוא יו"ר ערב ההצדעה זו השנה הרביעית.

ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית ובפנמה (FIDF) הוא ארגון ללא מטרת רווח הפועל בארצות הברית מזה 37 שנה, והוקם על ידי ניצולי שואה שהיגרו לאמריקה. מטרת הארגון היא דאגה לרווחת החיילים והחיילות שמשרתים בצה"ל, למשפחותיהם ולמשפחות השכול. לארגון 20 סניפים ברחבי ארצות הברית ופנמה, והוא מגייס מידי שנה מעל 100 מיליון דולר לרווחת חיילי צה"ל.