כביש 55 יורחב לארבעה נתיבים

הסתיים התכנון על המקטע הראשון, מצומת נווה ימין ועד הפניה לצופים. חברת נתיבי ישראל נערכת לקראת מכרז שייצא בשנת 2019.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י' בחשון תשע"ט

כביש 55 יורחב לארבעה נתיבים-ערוץ 7
דורני ופרץ
צילום: מועצת יש"ע

חננאל דורני, יו"ר מועצת יש''ע וראש המועצה המקומית קדומים, נפגש השבוע עם מנכ"ל חברת נתיבי ישראל ניסים פרץ כדי לדון עמו בתכנון וביצוע של כבישים חדשים ושידרוגי כבישים באזור יהודה, שומרון ובקעת הירדן.

במהלך הישיבה סוכם על התחלת העבודה לשדרוג כביש 55 לאורך של כ-25 ק"מ, מצומת נווה ימין שבפאתי כפר סבא ועד קצהו המזרחי בחיבור לכביש 60 אחרי קדומים.

כביש 55 הינו עורק תחבורה ראשי ליישובי מרכז וצפון השומרון המשמש כ-40 אלף ישראלים במרחב, ועוד עשרות אלפי ערבים תושבי האזור. הוא מחבר בין שכם לקלקיליה ובין היישובים הישראלים במערב השומרון למרכז הארץ וישרת את כלל האוכלוסיות המתגוררות באזור.

כזכור, בשנה האחרונה הסתיימו העבודות בכביש "עוקף נבי אליאס", מקטע קצר בכביש 55 אשר מקצר את זמן הנסיעה ומשפר את בטיחות הנוסעים בו.

לאחרונה הסתיים התכנון על המקטע הראשון, מצומת נווה ימין ועד הפניה לצופים. התקצוב למקטע זה בסך של 250 מיליון ש"ח זמין לביצוע וחברת נתיבי ישראל נערכת לקראת מכרז שייצא בשנת 2019.

במקביל, בחברת נתיבי ישראל עובדים במרץ על השלמת תכנון המקטע הנוסף עד כביש 60, כאשר תוואי הכביש החדש יעקוף את הכפר אל-פונדוק ממזרח בכביש חדש, לנוחות הנוסעים בכביש ותושבי הכפר.

כביש 55
צילום: מועצת יש"ע

עוד סוכם כי בשנה הקרובה יבוצע מעגל תנועה בצומת ג'ינספוט וכן כי בחודשים הקרובים תושלם התאורה החסרה בכביש 55, כמו גם בכבישים נוספים בשומרון. במהלך הפגישה, הנחה מנכ"ל נת''יאת אנשיו לקדם תכנון להסדרת צומת מצפה ישי באמצעות נתיב השתלבות לאלו המבקשים לפנות.

יו"ר מועצת יש"ע דורני מסר "אני שמח לראות את ההתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן גדלה, צומחת ומשתדרגת לנגד עינינו. שיפור תשתיות הכבישים הוא תהליך חשוב ובסיסי בהיותנו חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. ניכר כי חברת נת"י והעומד בראשה נחושים להוציא לפועל את התכניות לשיפור תשתיות התחבורה ביו"ש.

''אני מודה לראש הממשלה ולשר התחבורה אשר הבינו את החשיבות של המהלך הזה ולשותפינו לדרך מנכ"ל נת"י ניסים פרץ וקמ"ט תחבורה במנהל האזרחי ישראל אפריאט אשר גמרו אומר לקדם את תשתיות הכבישים באזור וניכר כי הם מקדמים זאת באופן מקצועי ונמרץ. אני מקווה כי בתוך שנים בודדות נוכל לנסוע בכביש חדש רחב ובטיחותי", אמר דורני.