י-ם: 'דגל' תחתום הסכם עודפים עם ש"ס

חילוקי הדעות מול אגודת ישראל צפויים להביא את סיעת 'דגל התורה' לחתום הסכם עודפים במסגרת הבחירות בירושלים דווקא עם ש"ס.

ערוץ 7 , י"ב בחשון תשע"ט

פתיחת מטה 'דגל התורה'
פתיחת מטה 'דגל התורה'
צילום: ערוץ 7

הקרע האשכנזי נמשך. סיעת 'דגל התורה' בירושלים הודיעה הבוקר (ראשון) כי היא צפויה לחתום על הסכם עודפים דווקא עם סיעת ש"ס.

לדבריהם, בשבועות האחרונים פנו ראשי 'דגל התורה' בירושלים מספר פעמים לאנשי 'אגודת ישראל' בהצעה לחתום על הסכם עודפים בין שתי הרשימות, על מנת שקולות של היהדות החרדית לא ילכו לאיבוד. אך למרות זאת, באגודת ישראל בחרו להתעלם מהפניות הללו.

"לאור התנהגות זו, ועל מנת שאכן שום קול חרדי לא ילך לאיבוד חלילה, ומאחר והיום הוא המועד האחרון לחתימה על הסכם עודפים, החליטו סיעות דגל התורה וש"ס לחתום ביניהם על הסכם עודפים וכך להבטיח את מקסום הקולות ולוודא שקולות חרדים יכניסו כמה שיותר נציגים חרדים למועצת העיר ירושלים", הבהירו ב'דגל'.

אליעזר ראוכברגר יו"ר דגל התורה בעירית ירושלים: "יש כאלה ששולחים מכתבים ומבקשים בקשות, ועושים הצגות של שלום ורצון לשיתוף פעולה. אבל בפועל אין להם כנראה בעיה לאבד קולות חרדים ולפעול לכך שקולות חרדים יילכו לאיבוד או לחיזוק מפלגות שאינן פועלות ברוח חכמים וגדולי התורה לאורך הדורות.

"אנחנו בדגל התורה פעלנו לפי הוראת רבותינו שצריך לעשות כל מאמץ שאף קול חרדי לא ילך לאיבוד, ושמי שיהנה מעודפי קולות יהיו נציגים חרדים. אבל אגודת ישראל החליטה לפעול נגד טובת הציבור החרדי בירושלים ולא לדאוג לעודפי הקולות שיהיו, ולכן החלטנו לחתום על הסכם עודפים עם ש"ס, וכך לוודא שקולות חרדים אכן יכניסו למועצת עירית ירושלים נציג חרדי. כך דואגים באמת לקדושת ירושלים ולצרכי הציבור החרדי בעיר, ולא באמצעות מכתבים פומביים ובהצגות ומן השפה ולחוץ", אמר.