לקחת אחריות. ערן חרמוני
לקחת אחריות. ערן חרמוני צילום: דוברות מפלגת העבודה

מזכ"ל מפלגת העבודה, עו"ד ערן חרמוני, שיגר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו לרגל 23 שנה לרצח יצחק רבין.

"היום, י"ב בחשון, הוא התאריך הרשמי שמדינת ישראל מציינת את יום הזיכרון להירצחו של רה"מ, שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה יצחק רבין ז"ל", ציין חרמוני, והוסיף בקישור מעט תמוה, "איזה צירוף מקרים מעניין, בדיוק היום חוגג בנימין נתניהו גם את יום הולדתו ה- 69".

"כמי שהיה חלק מ'נוער הנרות' וזוכר היטב את החודשים הנוראים שקדמו לרצח, את האווירה האלימה שהשתוללה ברחובות תחת עיניהם הפקוחות של מנהיגי הימין ובעידודו של נתניהו ששימש אז כיו"ר האופוזיציה, נדמה לי שאחרי 23 שנה, הגיע הזמן שלך, ביבי, לקחת אחריות", ציין חרמוני.

חרמוני הוסיף, "אני מצפה מראש הממשלה לנצל את ההזדמנות המיוחדת הזו ולהכות סוף סוף על חטא. עליו להתנצל על ההסתה הפרועה והמאורגנת שהוביל בתקופה שלפני הרצח הפוליטי האיום".

בהמשך התייחס חרמוני לשני אירועים בולטים בתקופת הפגנות אוסלו, בכיכר ציון ובצומת רעננה, בהם השתתף נתניהו, ובהם בוצעו פרובוקציות בוטות במיוחד על ידי סוכן השב"כ אבישי רביב.

לדבריו, על נתניהו "לבקש סליחה על כיכר ציון, על צומת רעננה ועוד. עליו להכיר בחלקו במכונת ההסתה המשומנת והמאורגנת שקדמה לרצח. רק הכרה מלאה והכאה על חטא - תאפשר ריפוי של הפצעים, ותמנע את התפשטות שיח השנאה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו