השרה שקד: ישראל חייבת לעמוד על שלה

שרת המשפטים הסבירה מדוע בנט והיא הצביעו נגד דחיית פינוי חאן אל אחמר. ''חששנו שאם הפינוי יידחה הוא לא יבוצע. אני מאמינה שנצליח".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ב בחשון תשע"ט

שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) התייחסה הערב (ראשון) לסוגיית פינוי חאן אל אחמר והבהירה כי המאחז הפלסטיני הלא חוקי יפונה בקרוב.

במהלך כנס בחירות של רשימת ''הבית היהודי'' במעלה אדומים סיפרה שקד מדוע הצביעה בקבינט נגד דחיית הפינוי. "השר בנט ואני התנגדנו היום לדחיית הפינוי מחשש שאם הפינוי יידחה כל פעם, הוא לא יבוצע. אני מאמינה שנצליח ללחוץ ושהמאחז הלא חוקי יפונה''.

לדבריה, לא מדובר בהתיישבות של בדואים תמימים. ''מדובר בלחץ גדול שמפעילים הרשות הפלסטינית והאיחוד האירופי, כחלק ממאבק מדיני, ומדינת ישראל חייבת לעמוד על שלה. החשיבות היא גם מבחינת המיקום האסטרטגי , וגם מבחינה עקרונית של שליטה וריבונות. למעלה אדומים אנחנו צופים התרחבות ובטח שלא צריך לתת גושפנקא להתיישבות לא חוקית".

שקד הגיבה להשתלחות של ח"כ שלי יחימוביץ' כלפיה במליאת הכנסת. יחימוביץ' האשימה את הנהגת המחנה הלאומי בהסתה נגד השמאל. לדברי שקד "היא עשתה שימוש פוליטי ציני ביום הזה. זהו יום קשה לכל החברה הישראלית. צריך לנצל אותו לאחדות ולא לפילוג. לצערי היא ופוליטיקאים אחרים מנצלים את היום הזה כדי לנגח את הימין כולו.

''הסתה, לצערי, יש גם מימין וגם משמאל. ביחד צריך להוריד את הלהבות. לצערי במקום לדבר על זה, הם בחרו להאשים ציבור שלם בשותפות להסתה. על כבודי אני מוחלת, אבל לא אמחל על הכבוד של ציבור ענק שאני מייצגת. דבריה היו לא מוסריים, בטח לא ביום כזה", הדגישה שרת המשפטים.