בוגר ישיבת מיר לממונה במשרד הפנים

יו"ר ש"ס השר דרעי ממשיך בתנופת מינוי בכירים חרדים בשירות המדינה: חיים יפרח מונה לממונה על מחוז ירושלים במשרד הפנים

מיכל לוי , י"ג בחשון תשע"ט

מונה. יפרח
מונה. יפרח
צילום: לשכת השר דרעי

שר הפנים אריה דרעי ממשיך בתנופה של מינוי חרדים לתפקידים בכירים בשירות המדינה, בתחומים הנתונים תחת אחריותו.

אחרי שהשלים בהצלחה בשבועות האחרונים את מינויו של עו״ד רפאל אסרף ליו״ר הועדה למינוי דירקטורים בתאגידים העירוניים, הביא אתמול השר דרעי לאישור הממשלה את מינויו של חיים יפרח לממונה על מחוז ירושלים במשרד הפנים. מדובר בתפקיד משמעותי בדרג הניהולי הבכיר של משרד הפנים.

חיים יפרח הינו בוגר ישיבת מיר ומתגורר בשכונת גבעת שאול בירושלים וילדיו מתחנכים בתלמודי התורה. מלבד זאת, הוא בעל תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול ותואר שני במנהל עסקים ממכון לב.

יפרח שימש כסגן הממונה על המחוז, ובתפקידו הקודם כמנהל אגף תיאום ובקרה וקודם לכן ממונה רשויות במנהל התכנון. אתמול כאמור, הביא השר דרעי לממשלה את מינויו כמנהל מחוז ירושלים, מינוי שאושר פה אחד.

השר דרעי ציין, "הצלחנו בס"ד בתקופת כהונה זו במשרד הפנים ובמשרד לפיתוח הנגב והגליל להוביל מהפכה של ממש בנושא קידומם של חרדים מוכשרים בתפקידי ניהול בשירות המדינה ובפרט במשרדים שתחת סמכותי. זאת מלבד תיקון החקיקה שהובלנו (בסעיף 15 לחוק שירות המדינה מינויים) המורה על ייצוג הולם לחרדים בשירות המדינה ותיקון חוזר המנכ״ל המכיר בהסמכה לרבנות כחלופה לתואר אקדמי ברשויות המקומיות. תהליכים אלו יש בהם כדי לתרום תרומה משמעותית לחברה, הן בהגדלת הפיריון והן בתועלת מיצירת נבחרת מובילה בשירות המדינה אשר ערכים ומסירות הם נר לרגליה".