מלינובסקי: החרדים מפיצים את החצבת

במהלך דיון בוועדת הבריאות של הכנסת טענה ח"כ מלינובסקי כי הציבור החרדי מעצים את תפוצת החצבת בישראל בשל סירובו להתחסן

חיים לב - ערוץ 7 , י"ג בחשון תשע"ט

עלילת דם בכנסת? במהלך דיון בוועדת הבריאות של הכנסת טענה ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) כי הציבור החרדי מעצים את תפוצת החצבת בישראל בשל סירובו להתחסן.

"יש להם בורות ותפיסות עולם פרימיטיביות והם בשם התורה והדת מסרבים להתחסן ומאמינים בכל מיני דברים טפלים", אמרה במהלך הדיון בוועדה.

בהמשך האשימה את החרדים בהחלת מדיניות הפרדה - גם בקופות החולים. "החרדים גם מנהיגים הפרדה גם בקופות החולים. גברים בצד אחד ונשים בצד שני. איך אפשר להתחסן ככה?

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי תקפה אותה על הדברים החמורים ואמרה כי היא עושה פופוליזם זול בדיון מקצועי וחשוב על בריאות הציבור.

"איך את מעזה להכפיש פה ציבור שלם? איזו בורות? רבנים קוראים לציבור להתחסן. בעיית הלא מתחסנים קיימת בכל החברה הישראלית אז מדוע את לוקחת דיון ענייני מקצועי שעוסק בבריאות הציבור כדי לגרוף הון פוליטי? איפה הבושה שלך? איפה היית בתחילת הדיון?", תהתה מועלם-רפאלי.

ח"כ מלינובסקי מסרה בתגובה, "רק אתמול פורסם על ידי אתר החדשות 'מאקו' נתון מדאיג כי כמחצית חולי החצבת (לפחות מהמקרים שאותרו עד כה) התרחשו בקרב האוכלוסיות החרדיות. זהו נתון מחקרי ואינו המצאה שלי. מעבר לחיפוש אחרי 'אשמים', ככלל חשוב לי להבהיר את עמדתי בנושא - מי שבוחר לא לחסן את עצמו או את ילדיו, נוהג ברשלנות וחוסר אחריות ומסכן סביבה שלמה. זו פגיעה מכוונת בציבור שלם, לרוב החלש והעדין ביותר: תינוקות וילדים קטנים, נשים הרות, הגיל השלישי. די לשקר, די להעמיד פנים. הציבור הלא מתחסן ומנהיגיו חייבים לקחת אחריות ולנהוג לפי המלצות משרד הבריאות".