צה"ל חשף: עמדת טרור של חיזבאללה במסווה "ירוק"

תחת הכיסוי של "ירוק ללא גבולות", אגודה אזרחית מוכרת בלבנון, מפעיל ארגון הטרור חיזבאללה עמדות צבאיות של הארגון.

קובי פינקלר , י"ג בחשון תשע"ט

עמדת תצפית של חיזבאללה במסווה "ירוק"
עמדת תצפית של חיזבאללה במסווה "ירוק"
צילום: דו"צ

צה"ל חושף בצהרים (שני) עמדת טרור נוספת של ארגון חיזבאללה בדרום לבנון שפעלה תחת הכיסוי של "ירוק ללא גבולות" אגודה אזרחית מוכרת בלבנון המהווה למעשה מסווה לפעילות חיזבאללה.

בצה"ל מציינים כי ארגון הטרור חיזבאללה מפר את החלטה 1701 על בסיס קבוע, פועל במרחב שמדרום לליטני תוך שימוש במסווה אזרחי ומחזק יכולות צבאית במרחב הכפרי בכפרים השיעיים בניגוד להחלטת האו"ם.

כחלק מפעילות זו, חיזבאללה משתמש באגודת "ירוק ללא גבולות" כסיפור כיסוי עבור פעילות הארגון במרחב המגע, ומבסס עמדות תצפית שמטרתן איסוף מידע על כוחות צה"ל.

בשנה האחרונה עוקב צה"ל מקרוב אחר עמדות תצפית של ארגון הטרור חיזבאללה הממוקמות לאורך קו המגע, בחסות אגודת "ירוק ללא גבולות". בשנת 2017 נחשפו חמש עמדות, וכעת נחשפת עמדה נוספת שמטרתה העמקת תמונת המודיעין והידע של ארגון הטרור.

בצה"ל מזכירים, "החלטה 1701 קובעת כי חל איסור על נוכחות כל גוף חמוש מלבד צבא לבנון מדרום לנהר הליטני. ארגון הטרור חיזבאללה מפר החלטה זו באופן שוטף, נע על הגדר חמוש, מתצפת על שטח ישראל ומבסס תשתית צבאית בסמוך לגבול- וכל אלו במסווה אזרחי של אגודה פיקטיבית לאיכות הסביבה. בנוסף, מבסס יכולות צבאיות בכפרים השיעיים בדרום לבנון".

"חיזבאללה פועל כמי שחושב שצה״ל לא מודע לפעילותו, מונע מכוחות האו״ם באזור לבדוק עמדות אלו בטענה שמדובר בשטח פרטי ובכך מונע בדיקה של כל דיווח על הפרת החלטה 1701", מוסיפים בצה"ל ומדגישים, "צה"ל עוקב באופן שוטף אחר פעילות ארגון חיזבאללה כפי שהוכיח בתקופה האחרונה, מודע לפעילות זו וכן לפעילויות נוספות".טוען....