אושר החוק להפללת צרכני זנות: ''תיקון עולם"

הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק להפללת צרכני זנות. ''אם לא אוסרים צריכת זנות - בעצם ממסדים אותה''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בחשון תשע"ט

אושר החוק להפללת צרכני זנות: ''תיקון עולם"-ערוץ 7
ח"כ מועלם רפאלי
צילום: חזקי ברוך

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק שהובילו חברות הכנסת עליזה לביא (יש עתיד) ושולי מועלם רפאלי (הבית היהודי) הקובעת כי צריכת זנות תהיה עבירה מנהלית.

הקנס המוצע יהיה 1,500 ש"ח ויוכפל בעבירה חוזרת. בנוסף, החוק מסמיך את שר המשפטים לקבוע אמצעי חלופי לתשלום הקנס המינהלי, שמטרתו הוא להקנות ידע ולהגביר את המודעות בכל הנוגע לנזקים הנגרמים לאנשים במעגל הזנות, והכל כדי למנוע את הישנות ביצוע העבירה.

ח"כ עליזה לביא יש עתיד
צילום: הלל מאיר/TPS

ח"כ מיכל רוזין ממרצ בירכה על הצעת החוק, "מה שאנחנו עושים פה היום זו הוכחה שאפשר לשנות את החברה ואפשר לתקן. זנות היא הקצה של אי השוויון המגדרי וזה צריך לעבור מהעולם. אין בחירה חופשית לעבוד בזנות. אמנם ההצעה לא כוללת סנקציות פליליות אבל יש פה מסר חינוכי חשוב לציבור".

ח"כ לביא הדגישה בנאומה במליאה כי "זה רגע היסטורי שמגדיר אותנו כחברה, מי אנחנו ומה הם הערכים שלנו. יש כאן תיקון עולם במשמרת שלנו. בשנים האחרונות אני משמשת כיו"ר ועדת המשנה לסחר בנשים, ולמרות שהצלחנו לצמצם חלק מתופעות של סחר בנשים, הזנות רק הלכה וגדלה. ביקרנו ושמענו את העדויות קורעות הלב, של נשים שסיפרו לנו איך הן התדרדרו ואנחנו לא היינו שם בשבילן וזה כשל חברתי''.

ח"כ שולי מועלם רפאלי אמרה "אני שמחה שמגיעה הצעת החוק הממשלתית. בבית הזה נורא חשובה החקיקה הפרטית אבל איסור צריכת זנות הוא שינוי מהותי בחייה של מדינה ובחייו של עם, ולכן אני שמחה שיש פה אמירה של הממשלה ושל החברה הישראלית כולה. זנות היא לא מקצוע ולא מבחירה. אם לא אוסרים צריכת זנות בעצם ממסדים אותה".